Čeští hokejisté šesté vítězství nepřidali. V Ostravě podlehli Rusku 2:4

Čeští hokejisté v dnešním zápase s Ruskem usilovali o šestou výhru v rámci Euro Hockey Tour v řadě. Na své čtvrteční vítězství proti odvěkému rivalovi ale nenavázali a po vyrovnaném boji prohráli 2:4. Češi během zápasu dokázali stáhnout dvougólové manko soupeře, ale nakonec to k dalším bodům nevedlo. Rusové o svém vítězství rozhodli v závěrečných deseti minutách.

Češi další výhru nepřidali. Rusku dnes podlehli 2:4

Češi další výhru nepřidali. Rusku dnes podlehli 2:4 | Zdroj: ČTK

Zápas v Ostravě, který byl odvetou za čtvrteční střetnutí, začal ve slušném tempu a oba týmy si vypracovaly řadu šancí.

Nakonec to však byli Rusové, kdo se radovali z prvního gólů. Skóre zápasu otevřel Roman Ljubinov, který s využitím důrazu překonal gólmana Furcha.

Do konce první dvacetiminutovky již žádný gól nepadl, přestože Češi měli několik příležitostí.

V úvodu druhého dějství předvedl tvrdý střet domácí Robert Kousal, který byl za své počínání vyloučen do konce zápasu.

Hokejisté Liberce dominují v této sezóně extralize a začínají táhnout i národní tým

Ruský výběr následně dostal šanci dlouhé pětiminutové přesilovky. V ní sice ruští hráči dlouho naráželi na dobře organizovanou obranu domácích, ale nakonec se přece jen zásluhou Sjomina prosadili a zvýšili na 2:0.

Odpověď českého týmu přišla osm minut později a rovněž se jednalo o gól z přesilové hry poté, co obránce Tomáš Kundrátek tvrdou ranou z první prostřelil brankáře Sorokina.

Ve 43. minutě se Češi dočkali vyrovnání a to díky spolupráci spoluhráčů ze Sparty Daniela Přibyla a střílejícího Jana Buchteleho, který zaznamenal první reprezentační gól.

Tímto však radost českého týmu skončila, když závěr utkání lépe vyšel ruskému celku. V 51. minutě nejprve Rusům vrátil vedení Tělegin a o šest minut později na konečných 4:2, za přispění chyby české obrany, upravil Gusev.

Hokejové utkání seriálu Euro Hockey Tour v Ostravě:

ČR - Rusko 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 35. Kundrátek (Kašpar, Kempný), 43. Buchtele (Přibyl, Kempný) - 15. Ljubimov (Bereglazov, Svetlakov), 27. Sjomin (N. Gusev), 51. Tělegin (Ljubimov), 57. N. Gusev. Rozhodčí: Kaukokari, Salonen (oba Fin.) - Ondráček, Suchánek (oba ČR). Vyloučení: 0:4, navíc Kousal (ČR) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 9241 (vyprodáno).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít