Čeští hokejisté si v přípravě na MS zahrají i na Stadionu Jana Marka

Hokejová reprezentace začala s přípravou na květnové mistrovství světa. Trenér Alois Hadamczik povolal hráče, pro které už sezona skončila, do pražské Tipsport Areny. Než 3. května vyjedou Češi ve Stockholmu k zahajovacímu utkání šampionátu proti Bělorusku, čeká je ještě devět zápasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté se chystají na semifinále MS proti Slovensku | Zdroj: ČTK

Už příští týden se hokejová reprezentace přesune na soustředění do Kravař, první zápasová prověrka ji čeká 3. a 4. dubna v Jindřichově Hradci proti Lotyšsku. Vše přitom nasvědčuje tomu, že by na jindřichohradeckém zimním stadionu mělo být vyprodáno.

„Na oba zápasy se stanovila kapacita 4000 diváků, sedačky jsou dané, těch je osm set. Bohužel to není nijak velká kapacita, ke stání se dovnitř pustí 3200 diváků. Podle toho, jaká byla fronta na lístky, myslím, že zájem je značný,“ říká výkonný ředitel jindřichohradeckého Vajgaru František Dvořák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Program hokejové reprezentace přiblížil ve vysílání Pavel Petr

V Jindřichově Hradci navíc seniorská reprezentace nikdy nehrála – a je tu ještě jeden důvod, proč by fanoušci měli přijít. Hokejový stánek Vajgaru bude při této příležitosti přejmenován na Stadion Jana Marka, mistra světa z roku 2010, který o rok později zahynul při leteckém neštěstí, které postihlo tým Lokomotiv Jaroslavl.

Na jihu Čech to ale nebude jen o hokeji, právě dnes u Vajgaru začíná zajímavá výstava, která by měla fanouškům právě blížící se zápasy národního týmu připomenout. Slavnostní vernisáž byla zahájena dnes v 11 hodin v Národním muzeu fotografie a připomíná zlatý úspěch na olympiádě v Naganu.

„Je to výstava, která proběhla při oslavách Nagana v hlavním městě Praze, později bude pokračovat v Brně a Plzni. Před turnajovými utkáními v rámci Euro Hockey Challenge s Lotyšskem v Jindřichově Hradci se pořadatelé zápasů rozhodli přemístit výstavu z Prahy sem.“

Týden po dvojzápase v Jindřichově Hradci se český tým představí dvakrát v Německu a program Euro Hockey Challenge zakončí dva souboje se Slovenskem. Jeden z nich uvidí diváci v Praze, druhý pak příznivci v Bratislavě.

Poslední prověrkou budou v termínu 25. – 28. dubna České hokejové hry v Brně s tradičními soupeři, tedy Finskem, Švédskem a Ruskem.

Lucie Výborná, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme