Čeští hokejisté už se soustředí na zápas o bronz, chtějí vyhrát

Sobota představuje na hokejovém mistrovství světa v Bratislavě volný den. Zatímco hokejisté Švédska s Finska spřádají plány na boj o titul, Češi a Rusové musí zmobilizovat síly. Čeká je v nedělním odpoledni boj o bronz, který propukne v hale Ondreje Nepely v 16:00.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté v přípravě před MS | Zdroj: ČTK

Pochopitelně o hledání motivace nemůže být v případě finále ani řeč. A souboj o třetí místo? Pořád je to duel o medaili a nikdo se domů nechce vrátit s prázdnou.

„Přece jen medaile je medaile, pro mě sice opět nešťastná bronzová. Přál jsem si jít do finále a porvat se o zlato, věřil jsem tomu. Ale národní pýcha musí byt! Lidé nám fandili a zaslouží si, abychom podali dobrý výkon,“ neopomněl zdůraznit Patrik Eliáš.

Ani další z útočníků Michael Frolík nepřemýšlí o tom, že by Bratislavu opouštěl bez cenného kovu. I když pochopitelně po prohraném semifinále dobrá nálada chyběla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Semifinálová prohra české hokejisty pořád bolí, ale chtějí medaili

„Jsme profesionálové a musíme na prohru rychle zapomenout, pořádně si odpočinout a vyříkat si chyby, abychom je neopakovali. Pořád je o co hrát. Čeká nás velký zápas a musíme se na něj dobře připravit,“ vysvětloval Frolík.

Petr Hubáček zažil zklamání v dresu Komety. I bronzová medaile by mu tedy spravila chuť. O tom je přesvědčen.

„Je to zklamání, ale pořád se na to musíme dívat jako na zápas o třetí místo na MS, tedy o medaili, což je krásná věc. Musíme jít do zápasu naplno, jako doposavad,“ burcoval před bojem o bronz Hubáček.

A trenér Alois Hadamczik? I on těžko po semifinálové porážce hledal slova. Věřil, že má mužstvo na víc. Musel skousnout fakt, že Češi zůstali před branami finále.

„Pocity zklamání jsou. Viděl jsem, že bych to s tímhle týmem mohl uhrát, že by finále mohlo vyjít. Hráče to musí přebolet, brát to jako realitu. Na zápas se určitě dobře připravíme, abychom na medaili dosáhli,“ slibuje Alois Hadamczik. Nedělní bitva o bronz zahájí v šestnáct hodin a celé ho uslyšíte na Radiožurnálu v přímé reportáži.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme