Čeští hokejisté v přípravě na MS poprvé prohráli. Nestačili na Slovensko

Neporazitelnost českých hokejistů v přípravě na světový šampionát je u konce. Po dvojitých vítězstvích s Lotyšskem a v Německu podlehli v dalším duelu seriálu Euro Hockey Challenge v pražské Tipsport Aréně Slovensku 2:3, přestože 2:0 vedli.

Petr Koukal branku za stavu 2:0 netrefil a Češi nakonec prohráli 2:3

Petr Koukal branku za stavu 2:0 netrefil a Češi nakonec prohráli 2:3 | Zdroj: ČTK

Úvodní třetina byla pro domácí výběr idylkou, které dlouho chyběly jen góly. Chvíli před odchodem do kabin ale zajel za brankovou čárou po střele Novotného puk i s gólmanem Staňou a po dobrozdání videorozhodčího vedli Češi 1:0. Ve 24. minutě se navíc prosadil Novotný podruhé, když dorazil z prostoru mezi kruhy svůj vlastní pokus.

Jenže Slováci potom začali hrát daleko ofenzivněji, odvážněji a za nechtěné pomoci českých hráčů, kteří byli střelecky neškodní, utkání otočili.

Nejdříve ve druhé třetině snížil Sýkora fantastickou trefou, kdy si puk postavil za brankou na čepel hokejky a pak ho zavěsil přesně pod horní tyčku jako na mistrovství světa v Bratislavě Fin Granlund, obrat pak hosté dokonali v poslední dvacetiminutovce po gólech Surového a Miklíka.

Pro český tým je to před mistrovstvím světa první porážka, oplatit ji Slovákům můžou v sobotu v Bratislavě.

ČR - Slovensko 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 20. Novotný, 24. Novotný (Hubáček) - 27. J. Sýkora (Radivojevič), 51. Surový (Ölvecký, Sloboda), 54. Záborský (Miklík, Bližňák). Rozhodčí: Minář, Šindler - Bláha, Pešek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5148.

ČR: Jakub Kovář - Čáslava, Nakládal, Mojžíš, Krejčík, Trončinský, Kutlák - Irgl, Novotný, Hubáček - Tenkrát, Hertl, Kašpar - Gulaš, Koukal, Vondrka - T. Rachůnek, Vrána, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik, Slavomír Lener a Jan Procházka.

Slovensko: Staňa - Ďaloga, Mezei, Švarný, Brejčák, Sersen, Vydarený, Sloboda, Mihálik - Radivojevič, Stümpel, Sýkora - Šatan, Kukumberg, L. Hudáček - Záborský, Bližňák, Miklík - Bartek, Ölvecký, Surový. Trenéři Vladimír Vůjtek a Peter Oremus.

Aleš Procházka, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít