Čeští hokejisté vedou po prvních zápasech tabulku Švédských hokejových her

Vítězný souboj se Švédskem zavál do kabiny českých hokejistů dobrou náladu. Výsledek 2:0 a hlavně předvedená hra potěšily, ale zároveň Hadamczikův výběr zavazují pro další zápasy na Švédských hokejových hrách.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gólman Alexander Salák potřetí v sezoně chytá proti "starým známým" Švédům

Gólman Alexander Salák potřetí v sezoně chytá proti "starým známým" Švédům | Zdroj: ČTK

I proto kouč národního týmu naordinoval svým svěřencům náročný trénink. Při něm byla na hráčích jasně vidět pohoda a odhodlání zopakovat v zápasech proti Finsku, respektive Rusku výkon z duelu se Švédskem.

„Nemám důvod nevěřit, že předvedou výkon, který bude hoden národního týmu, a že se popereme o výsledky," říká trenér Alois Hadamczik

Přehrát

00:00 / 00:00

V reprezetačním hokejovém týmu panuje dobrá nálada

„Určitě k nějakým změnám dojde, protože tady máme tři hráče navíc, kteří nehráli. Tak minimálně dva z nich dostanou šanci hrát a uvidíme, jak se o to popereme,“ pokračuje kouč.

Jeho tým proti Švédsku přesně plnil taktické pokyny. Soupeře sice nepřehrával, ale zároveň ho nepustil po celý zápas do vážnější šance.

Právě poctivá práce každého hráče a spolehlivý výkon brankáře by měl přinést úspěch i v duelu s dalším severským celkem.

Salák má nastřelený prst na ruce

„Je vidět, že to funguje. Když splníme to, co máme, tak to funguje. Všichni jsou dobře naladění, kluci od začátku makají na sto procent a tenhle turnaj chceme určitě vyhrát a podávat co nejlepší výsledky pro Českou republiku,“ říká odhodlaně brankář Alexander Salák, který si ze zápasu se Švédskem odnesl nejen první reprezentační nulu, ale také bolestivě nastřelený prst levé ruky.

Na tréninku jeho hendikep ale vůbec znát nebyl a pro utkání s Finskem bude připraven.

Tým tak bude kompletní a může se v klidu připravovat na rychlou hru Suomi. Zaměřovat se na hvězdy týmu, v čele s útočníkem Aaltonenem, který dal Rusku tři góly, ale nikdo nehodlá.

„Musíme dávat na každého pozor. Oni ti hráči jsou tam všichni dobří. Když se budete soustředit na jiného, tak tam vynikne zase někdo druhý. Člověk se musí soustředit na celý ten zápas,“ uvědomuje si obránce Petr Čáslava.

Zápas s Finskem sehrají Češi zítra od 13.30 minut. Pokud se jim podaří uspět, nejen že zůstanou v čele Švédských hokejových her, ale navíc si upevní druhé místo v seriálu Euro Hockey Tour.

Petr Kadeřábek, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme