Čeští hokejisté vstoupí v Českých Budějovicích do nové sezóny

Hlavním městem českého hokeje se teď staly České Budějovice. Reprezentační výběr tam totiž ve čtvrtek vstoupí do nové sezóny. V rámci Karjala Cupu se utká se Švédskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink české hokejové reprezentace před duelem se Švédskem | Foto: ČTK

Po pondělním srazu v Praze se česká reprezentace přesunula v úterý dopoledne do Českých Budějovic, kde se úvodní zápas Karjala Cupu v rámci série Euro Hockey Tour hraje. První den na jihu Čech trenér Alois Hadamczik naordinoval dobrovolný trénink a regeneraci.

Dnes dopoledne už národní tým trénoval. Pro řadu hráčů znamenala pozvánka na reprezentační sraz připomínku květnového triumfu na mistrovství světa v Německu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Českou hokejovou reprezentaci čeká vstup do nové sezóny

"Na druhou stranu je nová sezóna a ten reprezentační týden je opravdu hektický. Tréninky, tři zápasy ve čtyřech dnech, do toho cestování. Takže je to jen hotel, spánek, zimák, jídlo a nic jiného. Potom je moc těžké vrátit se hned po reprezentaci zase do ligy," říká o nabitém programu útočník brněnské Komety Petr Hubáček.

V extraligové přestávce myslí řada hráčů především na odpočinek. To ale neplatí pro dalšího útočníka Komety Marka Kvapila.

Kvapil se na únavu nevymlouvá

"Je jasné, že radši budu s reprezentací, než abych odpočíval. Reprezentovat je čest a nikdy nevíte, kdy se do reprezentace zase dostanete. Určitě budu bojovat a rozhodně se nebudu vymlouvat na únavu," říká odhodlaně Kvapil.

Finský turnaj, původně nazývaný Sauna Cup a od roku 1995 Karjala, má za sebou šestnáct ročníků. Nikdy v jeho dosavadní historii ovšem v kolonce vítěz turnaje nefiguruje Česká republika. Nepříznivou bilanci chtějí hráči zlomit.

"Záleží na každém zápase. Musíme se rychle sehrát a makat," předložil stručný a jasný recept Marek Kvapil. Čtvrteční utkání se Švédskem začne v Budvar aréně v Českých Budějovicích v 18 hodin a 10 minut.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme