Čeští hokejisté vstoupili do Švédských hokejových her vítězně

Čeští hokejisté porazili na úvod Švédských hokejových her v rámci Euro Hockey Tour domácí výběr 2:1 po samostatných nájezdech. Rusko zdolalo Finsko 2:0.

Tomáš Pöpperle čelí nájezdům švédských hokejistů

Tomáš Pöpperle čelí nájezdům švédských hokejistů | Zdroj: ČTK

Švédsko - Česká republika 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

V úvodní třetině byl český tým silnému švédskému výběru naprosto vyrovnaným soupeřem. Oba brankáři se tak museli mít po celou první třetinu na pozoru. Těžší zákroky si ale připsal Tomáš Pöpperle, kterému dal trenéra Hamadczik pro tento duel důvěru.

Ve druhé části tlak Švédů sílil a už po třech minutách se promítl i do skóre. Krejčík fauloval za českou brankou Söderberga. V poskytnuté výhodě vyjel švédský útočník před branku, poslal přesný pas na zcela volného Danielssona a ten měl před odkrytou částí branky snadnou pozici – 0:1.

Vyrovnat mohl v polovině utkání Irgl, který se dostal z pravé strany k odraženému puku. Jeho ránu ale Gustafsson vyrazil.

Ve třetí třetině přeskládal trenér Hadamczik útočné formace a Češi se dostávali více do šancí i díky přesilovým hrám, při kterých si dokázali vytvořit několik dobrých příležitostí. Gustafsson ale zůstával pozorný.

To však až do 52. minuty. Češi dostali znovu možnost hrát v početní převaze. Formace Koukal, Kolář, Průcha si vytvořila v útočném pásmu tlak. Nakládal nahodil kotouč od modré čáry do skrumáže před branku, Gustafsson vyrazil a Kolář dorážkou vyrovnal – 1:1.

O čtyři minuty později se mohl český tým ujmout vedení. Průcha vyslal do samostatného nájezdu Koukala, který ale bekhendovou kličkou na Gustafssona nevyzrál.

Duel tak dospěl za vyrovnaného stavu do prodloužení. V něm se zaskvěl dvěma povedenými zákroky proti střelám z bezprostřední blízkosti Tomáš Pöpperle a dovedl tak utkání do samostatných nájezdů.

Jako první se při nájezdech představil Petr Nedvěd, který trefil Gustafssona do ramene. Na druhé straně neuspěl ani Söderberg. Stejně se vedlo také střelcům ve druhé sérii Irglovi a Weinhandl.

Češi byli blízko výhře ve třetí sérii, kdy Jakub Klepiš trefil tyč. Nakonec se rozhodovalo až ve čtvrté sérii, kdy svůj druhý nájezd přetavil ve vítěznou branku Petr Nedvěd.

Branky a nahrávky: 24. Danielsson (Söderberg) - 52. Kolář I (Nakládal), rozhodující nájezd Nedvěd. Rozhodčí: Leppäalho, Levonen (oba Fin.) - Dahmén, Wernström (oba Švéd.). Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 7125.

Švédsko: Gustafsson - Johansson, Ekholm, Kronwall, Bäckman, Fernholm, Dahlbeck, Pettersson, Frögren - Weinhandl, Martensson, Andersson - Silfverberg, Järnkrok, Sjögren - Danielsson, Söderberg, Jämtin - Zackrisson, Lundqvist, Hjalmarsson. Trenéři: Pär Marts, Peter Sundström a Jonas Rönnqvist.

ČR: Pöpperle - Kutlák, Barinka, Němec, Mojžíš, Nakládal, Krejčík, Kolář II - Irgl, P. Nedvěd, Hubáček - Netík (41. Kašpar), Kreps, Rolinek - Klepiš, Novotný, Vondrka - Kolář I, Koukal, Průcha. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Finsko - Rusko 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Čistov (Kuzněcov, Žerděv), 47. Kuzněcov (I. Nikulin). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek (oba ČR) - Kiilunen, Korteniemi (oba Fin.). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 25.036.

Finsko: Ahonen - Niskala, Puistola, Väänänen, Eronen, Kousa, Järvinen, Kukkonen, Jaakola - Salminen, Kontiola, Komarov - Pulkkinen, Lindgren, Pesonen - Pihlström, Hytönen, Tuppurainen - Anttila, Koskiranta, Joensuu. Trenér: Jukka Jalonen.

Rusko: M. Birjukov - I. Nikulin, Čudinov, Bělov, Rjazancev, Višněvskij, J. Birjukov, Zubarev, Bělov - Arťuchin, Zubov, Širokov - Žerděv, Kuzněcov, Čistov - Tarasenko, Šipačev, Tichonov - Kokarev, Kalinin, Burdasov. Trenér: Zinetulja Biljaletdinov.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít