Čeští hokejisté vyhráli i třetí přípravný zápas před MS, v Německu zvítězili 3:1

Českým hokejistům se v přípravě před mistrovstvím světa daří. Tým Aloise Hadamczika vyhrál v Řezně nad domácím Německem v rámci Euro Hockey Challenge 3:1 a uspěl i ve třetím přípravném zápase. Góly českého mužstva dali Ivan Rachůnek, Ondřej Roman a Tomáš Mojžíš.

Čeští hokejisté porazili v Euro Hockey Challenge v Řezně Německo 3:1

Čeští hokejisté porazili v Euro Hockey Challenge v Řezně Německo 3:1 | Zdroj: ČTK

Do sestavy naskočil na poslední chvíli obránce Kolář, který nahradil nemocného litvínovského Karla Kubáta. V brance nastoupil českobudějovický Jan Kovář.

První šanci měl český tým, Hertl ale v šesté minutě střílel nad Endrasovu branku. Poté měli domácí velkou šanci, když hned pět českých hokejistů zamířilo postupně na trestnou lavici. Obránce Mojžíš dokonce hned dvakrát rychle za sebou. Němci ale nevyužili ani dvě přesilovky pět na tři, Kovář si poradil se šancemi Wolfa i Plachty. Čechům skvěle vyšel závěr první třetiny, se sirénou je poslal do vedení Ivan Rachůnek.

Ve druhé třetině mohl vyrovnat Röthke, ale díky zákroku obránce Nakládala neskóroval. Naopak české vedení navýšil svým prvním gólem v reprezentaci Ondřej Roman a za dalších pět minut se při signalizované přesilovce trefil Tomáš Mojžíš. Domácí se dočkali ve 38. minutě, kdy tečovanou střelou snížil Maurer.

Závěrečná třetina ale žádný drtivý tlak Německa nepřinesla, naopak velké šance měli Ivan Rachůnek nebo Nakládal a při závěrečné německé power-play trefil Koukal tyč.

Hokejová Euro Hockey Challenge v Řezně:

Německo - ČR 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Maurer (Hager, Lindlbauer) - 20. I. Rachůnek (Koukal), 29. Roman (Orsava, Kutlák), 34. Mojžíš (Kašpar, Hertl). Rozhodčí: Leppäalho (Fin.), Bauer - Buse, Flad (všichni Něm.). Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 3650

Německo: Endras - S. Sturm, Köppchen, Kettemer, Ebner, Ondruschka, N. Goc, Lindlbauer, Brückner - Ulmann, M. Wolf, Plachta - Hager, Buchwieser, Maurer - Greilinger, Röthke, Marcel Müller - Y. Seidenberg, Lewandowski, Kink - Mauer. Trenér: Pat Cortina

Česká republika: Jakub Kovář - Čáslava, Nakládal, Kutlák (41. Trončinský), Krejčík, Mojžíš, Kolář II - Gulaš, Koukal, I. Rachůnek - T. Rachůnek, Vrána, Sekáč - Kašpar, Hertl, Tenkrát - Orsava, Roman, Svačina. Trenér: Alois Hadamczik