Čeští hokejisté vyhráli v Jindřichově Hradci nad Lotyšskem 4:3

První přípravný zápas před mistrovstvím světa v rámci Euro Hockey Challenge vyhráli čeští hokejisté nad Lotyšskem 4:3. Rozhodující branku vstřelil v 58. minutě debutant v národním týmu Karel Kubát. Zápasu předcházel slavnostní ceremoniál, během kterého byl zimní stadion přejmenován na počest tragicky zesnulého Jana Marka.

Hráči Česka se radují z prvního gólu proti Lotyšsku

Hráči Česka se radují z prvního gólu proti Lotyšsku | Zdroj: ČTK

V první třetině domácí hokejisté svého soupeře přehrávali a lotyšský gólman Jučers měl plno práce. Irglovi ani Mojžíšovi se v přesilovce skórovat nepovedlo, ale v 11. minutě se už Češi radovali. Z protiútoku se prosadil Vrána. Ten se trefil i v minutě 14. a do šaten šli domácí s dvoubrankovým vedením.

Ve druhé části se v 27. minutě prosadil útočník Dinama Riga Indrašis, když využil přesilovku a snížil na 1:2. Podruhé do šaten se nakonec šlo za vyrovnaného stavu, protože Kováře v české brance překonal ve 35. minutě Bajaruns.

Domácí šli ve třetí části opět do vedení díky Pechovi, ale houževnatý soupeř ve 46. minutě vyrovnal. podruhé v zápase se trefil Indrašis. Když už to vypadalo, že bude stav po šedesáti minutách nerozhodný 3:3, rozhodl o vítězství Čechů v 58. minutě debutující Kubát.

Hokejová Euro Hockey Challenge v Jindřichově Hradci:
ČR - Lotyšsko 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Vrána (T. Rachůnek), 14. Vrána (Sekáč, Kubát), 43. Pech (Gulaš, I. Rachůnek), 58. Kubát (T. Rachůnek, Mojžíš) - 27. Indrašis (Cipulis, Sotniek), 35. Bajaruns (K. Jass), 46. Indrašis (Jekimovs, Jerofejevs)
Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Hlavatý, Tošenovjan
Vyloučení: 4:5, využití: 1:1
Diváci: 4000 (vyprodáno)
ČR: Jakub Kovář - Krejčík, Nakládal, Mojžíš, Kolář II, Trončinský, Kutlák, T. Voráček, Kubát - Irgl, Novotný, Svačina - Gulaš, Koukal, I. Rachůnek - Tenkrát, Pech, Kašpar - T. Rachůnek, Vrána, Sekáč. Trenér: Slavomír Lener
Lotyšsko: Jučers - K. Redlihs, Sotnieks, Cibulskis, M. Jass, Jakovlevs, Porejs, Jerofejevs - Meija, Štals, Cipulis - Jekimovs, Indrašis, Keninš - Saulietis, Širokovs, Pavlovs - Bajaruns, Bičevskis, K. Jass. Trenér: Ted Nolan

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít