Čeští hokejisté získali bronz na MS, porazili Finsko 3:2

Potřetí za sebou přijedou čeští hokejisté ze světového šampionátu s medailemi. Stejně jako minulý rok získal národní tým bronz, když v utkání o třetí místo porazil v Helsinkách domácí Finsko 3:2. Góly českého týmu dávali v první třetině Průcha, Novotný a Krejčí.

Petr Tenkrát, Michael Frolík a David Krejčí zpívají českou hymnu

Petr Tenkrát, Michael Frolík a David Krejčí zpívají českou hymnu | Zdroj: ČTK

Česko - Finsko 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Český tým se dostal do vedení v přesilové hře, kdy Lukáš Krajíček střílel od modré čáry a Petr Průcha tečoval puk za Vehanena. Krajíček byl i gólu Finů, kdy se přes něj dostal Pyörälä a trefil přesně mezi betony Štěpánka. Jenže Češi ještě do první přestávky získali dvoubrankové vedení - nejprve si střelu novotného srazil gólman Vehanen a poté proměnil přečíslení Krejčí.

Ve druhé třetině žádný gól nepadl. Finsko se dostalo do tlaku, ale nemělo žádné velké šance. Naopak navýšit vedení mohl David Krejčí, ale ve skvělé šanci nezpracoval ideálně puk.

Finská snaha překonat českou obranu byla ve třetí části mnohem úspěšnější, domácím k tomu pomohly také přesilové hry po faulech Nakládala a Nedvěda. Právě při přesilové hře se v poslední části prosadil Jokinen, který přesně trefil zblízka horní roh branky. Češi byli prakticky bez šancí v poslední části, Finové troskotali zejména na brankáři Jakubu Štěpánkovi, který se naprosto poprávu stal nejlepším českým hráčem zápasu.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít