Čeští hokejisté zvítězili na MS nad Itálií jasně 6:0

Čeští hokejisté si poradili na světovém šampionátu s jedním z outsiderů stockholmské skupiny Itálií, kterou porazili 6:0. Tým Aloise Hadamczika má tak v tabulce na třetím místě 11 bodů, jejich soupeř je sedmý se dvěma body.

Dvoubrankový střelec Petr Čáslava (čelem) se raduje se spoluhráči po jedné z branek v utkání proti Itálií | Zdroj: ČTK

Česko - Itálie 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

Čeští hokejisté byli od začátku aktivnější a tlačili se před italského brankáře Tragusta. Ten dokázal pokrýt střely Průchy nebo Erata, při náporu první české lajny mu pomohli i obětavě hrající spoluhráči.

První velkou šanci měl tým Aloise Hadamczika po úniku dvou na jednoho, Tenkrát ale po Krejčího přihrávce italského brankáře nepropálil. Do vedení se dostali Češi v 6. minutě, na využití přesilovky jim stačilo pouhých 35 sekund.

Po kombinaci v útočném pásmu se puk dostal ke Krejčímu, ten si pohrál s obráncem a poslal prudkou přihrávku před branku, kde se odrazil kotouč od bruslí Nedvěda za Tragustova záda. Sudí ještě konzultovali celou situaci s rozhodčím u videa, ten ale gól potvrdil.

Do hlavní role se pak dostal při dalších příležitostech českého mužstva Novotný. Ten nejprve netrefil odkrytou branku, napodruhé už ovšem nezaváhal. Češi znovu rozebrali soupeřovu obranu a Petružálek naservíroval puk Novotnému před téměř prázdnou branku.

Národní tým ve zbytku první třetiny bezpečně kontroloval hru. Jediným narušením českého klidu byla přesilovka po faulu Krajíčka, Italové se ale prakticky nedostali k ohrožení gólmana Štěpánka.

Skórující obránce Čáslava

Druhou třetinu začali Češi laxně a hra se tak opticky vyrovnala. Italové měli navíc od 26. minuty po Mojžíšově zákroku početní výhodu. V té ale sami inkasovali.

Do brejku ujela trojice českých hokejistů, která postupovala na jediného italského hráče. Petr Čáslava se dostal mezi kruhy, nekompromisně vypálil a prostřelil gólmana Tragusta. Skóroval tak jako první český obránce na turnaji.

Češi pak znovu ovládli zápas a další gól přidali při přesilové hře. Hemského prudkou přihrávku si do vlastní sítě srazil Plastino. Vzápětí na 5:0 upravil tvrdou střelou do modré Čáslava, který se tak trefil už podruhé v utkání.

Poslední třetina už se hrála jen „z povinnosti“. Čeští reprezentanti v pohodě kombinovali a vytvářeli si množství dalších brankových šancí. Puk už ale za gólmana Tragusta dostali jen jednou, když se v přesilovce trefil Erat. Národní tým tak zvítězil 6:0 a v tabulce stockholmské skupiny si pojistil třetí místo.

Branky a nahrávky: 6. P. Nedvěd (Krejčí, Nakládal), 13. Novotný (Petružálek), 28. Čáslava (Tenkrát), 32. Hemský (Erat), 33. Čáslava (Petružálek, Koukal), 55. Erat (Krajíček). Rozhodčí: Johansson (Švéd.), Olenin (Rus.) - Semjonov (Est.), Valach (SR). Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2753.

Česko: Štěpánek – Blaťák, Nakládal, Němec, Čáslava, Mojžíš, Krajíček, Krejčík – Michálek, Plekanec (C), Erat – Tenkrát, Krejčí, Hemský – Frolík, Nedvěd, Průcha – Koukal, Novotný, Petružálek – Kašpar

Itálie: Tragust – de Marchi, Plastino, Marchetti, Fontanive, Johnson, Larkin, Hofer, Iori – Scandella, Tudin, Ansoldi – Egger, Rocco, Sirianni – Insam, Felicetti, Iannone – Edwardson, Bernard, de Toni (C)

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít