Čeští hrdinové Euro Hockey Tour

Jsou mezi hokejovýmí zápasy takové, které mají svoje nepřehlédnutelné hrdiny. Při včerejším závěrečném střetnutí Českých hokejových her v Karlových Varech se o vítězství našeho celku nad Ruskem zasloužili především dva borci. Tím jedním byl...

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhodující nájezd - Hudler | Zdroj: ČTK

Autor všech branek našeho týmu a zároveň nejlepší střelec celého turnaje - Jiří Hudler. Ale namísto toho, aby se po utkání hrdě bušil do hrudi, odkazoval gratulanty na svého reprezentačního kolegu: "Ten hráč, který nás podržel v těch nejtěžších chvílích, a hrdinou večera byl Mensi, Lukáš Mensator, který nám dal tu šanci vyhrát ten zápas."

Samozřejmě ale také Jiří Hudler vnímal, když karlovarští fandové po utkání s chutí skandovali také jeho jméno. "To byli velcí kamarádi se vsetínskými fanoušky. Když jsem hrál ve Vsetíně, měli spolu nějaké klubové záležitosti spolu. Takže já jsem měl vždycky dobrý vztah k Varům. Je tu krásná hala a myslím, že Energie Karlovy Vary má velký štěstí, že může hrát před takovými diváky."

A brankář Mensator? Ten si na oplátku pochvaloval, jaké je to fajn mít v týmu takového šikovného útočníka: "My jsme spolu hráli naposledy na osmnáctkách, když jsme uhráli bronzovou medaili na mistrovství světa v Piešťanech, a jsem moc rád, že zrovna on se narodil ve stejném roce jako já - je to zážitek hrát tady s těmi kluky: Kuba Klepiš, Ondra Němec... Je to paráda se s nimi zase sejít."

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Hudler a Lukáš Mensator k výhře nad Ruskem

Vyprodané tribuny kromě jiného nadchlo také to, že Lukáš Mensator podržel náš tým i při rozhodujících nájezdech. Přitom, jak sám přiznává, právě sólové nájezdy nepatří k těm herním úkonům, na které by se zrovna těšil. "Já osobně je nějak extra nevyhledávám, třeba na tréninku se jim spíš vyhýbám, ale poslední dva roky jsou se šťastným koncem pro mě. Jak v play-off loni, tak letos to dopadlo dobře."

Že by se to včera bylo povedlo i za pomoci těch našich hráčů, kteří znají ruské střelce z utkání Kontinentální ligy? "Karel Rachůnek se mi snažil poradit, přece jenom ty hráče zná, ale zakončil to tím, že mi něco řekne, ale že stejně můžou udělat něco jiného. Takže to byla spíš taková tipovaná, naštěstí jsem se snažil co nejvíce stát a podařilo se mi to."

Díky tomu čeští hokejisté po bezmála sedmi letech vyhráli turnaj Euro Hockey Tour. A třebaže vrcholy olympijské sezóny jsou ještě ukryty kdesi za obzorem, takové vykročení potěší.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme