Čeští reprezentanti na MS do 20 let mají režim rozepsaný z minuty na minutu

Malmö je krásné město na jižním pobřeží Švédska, kde byste jako turisté našli spoustu míst, které stojí za navštívení. Hlavní atrakcí je ale v těchto dnech mistrovství světa hokejistů do dvaceti let. Na něm mají dnes čeští junioři druhý volný den a stráví ho úplně stejně jako v pátek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté se radují z gólu do sítě Kanady na mistrovství světa do 20 let | Zdroj: ČTK

„Prošli jsme celé město. Já jsem se dokonce ztratil, šel jsem pěšky tři hodiny. Je to tady moc pěkný, vánoční atmosféra je super. Přijeli jsme a byli jsme překvapení, jak je to tady hezké. Snad si to těmi zápasy jenom zpříjemníme,“ přiznal devatenáctiletý útočník Dominik Simon, že ho Malmö tak zaujalo, že ztratil pojem o čase a zároveň i orientační smysl.

Není se ale co divit, protože město nabízí během svátků opravdu parádní atmosféru, která hokejistům zpestřuje jejich práci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští mladíci si volný den zpestřili procházkou po městě

„Myslím, že sem mistrovství světa úplně skvěle trefili. Na první zápas Švédů bylo vyprodáno, navíc město je krásné,“ přitakává David Pastrňák.

Hráči tu ale rozhodně nejsou proto, aby si v uvozovkách užili to, co nabízí další destinace, do které se podívali. Jsou tu kvůli hokeji. To jim samozřejmě trenér Miroslav Přerost nemusí připomínat, ale dávat pozor, to ano.

„Máme tu několik hráčů, kterým ještě není 18. Oni mají přesně stanovený režim, ten je z minuty na minutu sestavený. Je vyvěšený ve všech prostorách, je v kabinách a oni se podle toho režimu řídí. Je tam trénink, rozcvičení, protažení, relaxace, klid na pokojích nebo porady. Ten čas pro ně máme vyplněný opravdu dostatečně. Mají řádově hodinku, dvě, aby si prošli město a podívali se, jak vypadá Malmö.“

Ta hodinka nebo dvě jsou ovšem nedílnou a důležitou součástí v náročném programu, který Miroslav Přerost zmiňoval.

„To je důležité pro každého, jak pro mladého, tak pro starého hráče. Je potřeba na chvíli vypnout a vyčistit si hlavu, protože těch informací je neskutečné množství. Proto jsme rádi, když občas vypnou a mají nějaký prostor sami pro sebe,“ dodává Miroslav Přerost.

Český tým je povzbuzený nečekanou výhrou nad Kanadou a zítra odpoledne ho čeká papírově nejslabší soupeř ve skupině A Německo.

Štěpán Pokorný, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme