Čeští rozhodčí patří k evropské špičce, říká Vladimír Šindler

Českou republiku nereprezentují na hokejovém mistrovství světa na Slovensku pouze hráči a realizační tým, ale také rozhodčí. Důvěru Mezinárodní hokejové federace dostala dvojice Antonín Jeřábek, Vladimír Šindler.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS v ledním hokeji 2011, osmifinálová skupina E , Česká republika - Rusko 8. května v Bratislavě. Vlevo Jevgenij Arťuchin (RUS), vpravo Marek Židlický (CZE)

MS v ledním hokeji 2011, osmifinálová skupina E , Česká republika - Rusko 8. května v Bratislavě. Vlevo Jevgenij Arťuchin (RUS), vpravo Marek Židlický (CZE) | Zdroj: ČTK

Rozhodčí si na nedostatečné vytížení během mistrovství světa nemohou stěžovat. Česká dvojice pískala v základní a osmifinálové skupině v Košicích.

"Všichni jsme v základní skupině pískali šest zápasů, já jsem navíc teď řídil čtvrtfinále mezi Švédskem a Německem. Co se týká hodnocení, tak co vím, je zatím výborné. Uvidíme, jaký dopad to bude mít dál, ale tím, že naše reprezentace postoupila takhle daleko, jsou naše šance daleko menší," říká Vladimír Šindler.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česko nereprezentují na hokejovém MS pouze hráči, ale také rozhodčí Šindler a Jeřábek

Na mysli měl šance na řízení zápasů o třetí místo nebo finále. Aktuálně už ví, že zmíněné čtvrtfinále pro něj bylo konečnou.

"Čeští rozhodčí nejsou v hokejovém světě žádná speciální odrůda, Češi patří ke špičce evropských rozhodčích a tak k tomu ostatní přistupují," dodává Šindler.

Na světovém šampionátu se asi jen těžko dá očekávat jednoduchý zápas pro rozhodčí, i když ne pokaždé toto tvrzení stoprocentně platí.

"Měli jsme o něco jednodušší pozici tím, že jsme pískali v Košicích. Ze strany diváků tam nebyl takový tlak jako v Bratislavě. Ale jinak na mistrovství světa neexistuje jednoduché utkání," potvrzuje Šindler, který patří k profesionálním rozhodčím. Příprava na mezinárodní zápasy je tak u něj podobná jako v Česku, jiné je ale hodnocení.

Bouřlivou atmosféru vítají i rozhodčí

"Hned po zápase přijde delegát utkání do kabiny. Pokud se jedná o závažnou věc, řeší se to okamžitě. Jinak den začíná většinou společnou schůzkou, na které jsou přítomni všichni. A asi po půlhodině se rozdělíme do pracovních skupin tak, jak jsme řídili zápas den předem, a tam probíhá individuální hodnocení," popisuje systém hodnocení rozhodčích na šampionátu Vladimír Šindler.

Ani rozhodčí si nemohou nevšimnout skvělé atmosféry v hledišti během šampionátu, především díky slovenským a českým fanouškům v Bratislavě. Důležité je atmosféře nepodlehnout, což se ale na takové úrovni nestává.

"Rozhodčí jsou na tlak od diváků zvyklí, ale ani se to jako tlak hlediště nedá vnímat. Bouřlivá atmosféra přispívá ke kvalitě zápasu, je to dobře pro všechny účastníky utkání," říká Vladimír Šindler.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme