Čeští sledge hokejisté vyzvou v Litoměřicích Němce, Italy a Korejce

Česká sledge hokejová reprezentace vzhlíží už k dubnovému mistrovství světa ve Spojených státech. Jednou z herních prověrek pro turnaj za oceánem je turnaj v Litoměřicích, kam si Češi pozvali Němce, Italy a také Korejce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reprezetnační obránce ve sledge hokeji Pavel Kubeš | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Po hráčích chci, aby při každém zápase pracovali s maximálním úsilím, aby byli pozitivní. I když se nebude dařit, je mým přáním, aby nechali na ledě všechno,“ říká trenér Jiří Bříza.

Spojit dohromady práci, soukromý život a sport dá v případě sledge hokejistů pořádně zabrat.

„Je to hodně náročné. Než jsme sem jeli, tak jsme s přítelkyní vyplňovali kalendář, abychom věděli, kdy máme jaké soustředění a moc volna tam není,“ potvrzuje obránce Pavel Kubeš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští sledge hokejisté se připravují na mistrovství světa, v Litomeřicích se střetnou s Německem, Itálií a Korejským výběrem

Vše je zkrátka podřízeno dubnovému šampionátu. Bez tvrdé dřiny by Češi na úspěch mohli zapomenout.

„Pokud chceme uhrát nějaký výsledek, tak už je teď potřeba začít tvrdě makat i mimo tohle soustředění. Čím větší úspěch, tím větší šance je chytit nové hráče a dostat tento sport do podvědomí Čechů,“ upozorňuje Kubeš.

O co se pak v Buffalu z pohledu české reprezentace bude hrát?

„Chceme se udržet ve skupině A. Turnaj bude neskutečně těžký, protože v ostatních zemích posílili o nové mladé hráče, takže to budou tahat na tři pětky. My budeme stavět na tom, co máme a chtěli bychom postoupit ze skupiny,“ předpovídá trenér Bříza.

Aktuálně mají čeští sledge hokejisté k dispozici dvě formace. Otázkou je, jestli to při konfrontaci s absolutní špičkou může stačit.

„Při systému 3x15 minut si myslím, že deset hráčů stačí. Ale turnaj je dlouhý, přibývají zranění, může přijít technická závada na saních. Hrát potom třeba pouze s osmi hráči už může být problém,“ uzavírá povídání kouč Jiří Bříza.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme