Čeští střelci se v nočních zápasech NHL neztratili

V utkání Phoenixu s Columbusem se na vítězství domácích 5:3 podíleli Hanzal dvěma a Vrbata jedním gólem, dvakrát se trefil i Hemský, jehož Edmonton porazil Colorado 6:4. Plekanec dal pak jednu branku Montrealu, který vyhrál nad Philadelphií 4:1, a Židlický zmírnil porážku New Jersey na ledě Islanders na konečných 1:5.

Radim Vrbata se raduje se spoluhráči ze své branky do sítě Detroitu

Radim Vrbata se raduje se spoluhráči ze své branky do sítě Detroitu | Zdroj: ČTK

Martin Hanzal za nerozhodného stavu rozhodl o výhře Phoenixu ve třetí třetině. Ve 49. minutě dával na 4:3 a při power-play Columbus si na své konto připsal druhý gól. Po loňské sezoně sužované zraněními se tak českobudějovický rodák letos se sedmi brankami řadí k oporám Kojotů.

Aleš Hemský v dresu Edmontonu dával v utkání proti Coloradu první branku, která znamenala na konci první třetiny snížení domácích na 1:3. Ve 37. minutě pak svou druhou brankou večera korigoval skóre na 3:4. Olejáři obrat utkání dokončili třemi góly ve třetí třetině.

Svůj sedmý gól v sezoně vstřelil v Tomáš Plekanec a podílel se jím na výhře Montrealu nad Philadelphií 4:1. Canadiens si tak po třech předchozích prohrách v řadě připsali třetí vítězství za sebou a usadili se na čele Severovýchodní divize před Bostonem, který má ale o dva zápasy méně.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít