Cestu z krize nehledá v ELH jen Sparta, ale také Liberec nebo Pardubice

Rozdělovat účastníky hokejové extraligy po pouhých osmi odehraných kolech na ty spokojené a životem zklamané - to by byl poněkud neuvážený počin. Pohled na tabulku ovšem srozumitelně vypovídá o tom, že jsou mužstva, která zůstávají zatím ledacos dlužna sobě i svým fanouškům. Do této skupinky patří určitě Liberec, Pardubice a Sparta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparta Praha vs. Bílí Tygři Liberec | Zdroj: ČTK

„Musíme se prostě zaměřit na to, abychom vyhráli příští zápas a od toho se odrazili, protože nálada týmu se odvíjí hlavně od výsledků. To bych viděl jako nejbližší horizont našich cílů,“ prohlašuje nový sparťanský trenér Václav Sýkora, který zahájil svoje působení u mužstva včerejší trochu smolnou porážkou v pražském derby na Slávii.

Pokud se týká taktiky, kterou se pokusí naordinovat svým hráčům pro další utkání hrané v neděli, ta asi bude hodně podobná tomu, na co teď musí vsadit i další mužstva hledající svoji lepší hokejovou tvář. Například liberečtí Bílí Tygři.

Přehrát

00:00 / 00:00

V nové sezoně Tipsport extraligy se nedaří Spartě, Pardubicím ani Liberci, všechny týmy hledají cestu z krize

„Budeme muset hrát jednoduchý hokej zezadu, být aktivní v napadání, hrát do těla a prostě to ubojovat,“ plánuje liberecký obránce Ladislav Šmíd před dnešním utkáním 9. kola Tipsport extraligy v Litvínově.

Nervy svých fanoušků také nechtěně zkouší úřadující mistr, celek Pardubic. A trenér Pavel Hynek co chvíli slyší novinářskou otázku: nepřekvapuje vás, že odchod útočníků Koukala a Koláře do Kontinentální ligy tolik poznamenal výkony pardubického týmu?

„Jsem na to už alergický, slyším to každý den několikrát a už na to ani neodpovídám, protože hráči to pak čtou a mají v hlavách, že bez Koláře a Koukala neumíme hrát. Pardubický hokej přece neskončil tím, že dva hráči odešli do Ruska. Je tu dalších několik kvalitních hráčů, kteří to sice v současné době nepotvrzují, ale ten potenciál mají. Jsou tu hráči ze druhého sledu, kteří tu roky čekali na šanci se ukázat. Mužstvo potenciál má, ale musíme to ze sebe dostat.“

A v tom by pardubickým hokejistům mohla být nápomocna i další čerstvá posila ze zámořské NHL, útočník David Krejčí. Na jejich dnešní domácí utkání s Vítkovicemi i na další zápasy 9. kola Tipsport extraligy se s mikrofonem vydá vysílání Radiožurnálu po 19. hodině.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme