Chceme hrát atraktivní hokej, říká trenér zlínských hokejistů Vlach

Také v hokeji občas platí, že "zvyk je železná košile". Po dlouhé roky to na extraligovém ledě fungovalo tak, že když měl kterýkoliv tým nastupovat proti Zlínu, jeho hráči i fanoušci se rozpačitě podrbali na zátylku s poznámkou: Na tohle utkání se moc netěšíme, protože prokousávat se zlínskou obranou, to zase bude nevděčná dřina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 24. kola hokejové extraligy HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 25. listopadu v Karlových Varech. Lukáš Pech (vpravo) a brankář Lukáš Mensator z Karlových Varů a Michal Důras ze Zlína. | Zdroj: ČTK

Ono to ale v letošním ročníku Tipsport extraligy může být jinak. A neznamená to, že by zlínská defenzíva ztrácela po odchodu trenéra Zdeňka Venery na kvalitě. Spolu s Litvínovem dostali v pěti zápasech deset branek, druhý nejmenší počet v nové sezóně extraligy. A spolu se Severočechy vedou tabulku.

"Chtěli bychom hrát atraktivnější hokej. Nechceme jen bránit střední pásmo, ale být aktivnější v útočné fázi a samozřejmě hodně bruslit a hrát hokej pro diváky," řekl zlínský trenér Rostislav Vlach.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Zlína chtějí hrát pro diváky, zatím se ale trápí v koncovce

Ne snad, že by soupeřovi fanoušci nad takovýmto zlínským předsevzetím skákali radostí. Těm je třeba nejmilejší soupeř, který nezlobí a bez velkých průtahů odevzdá body. Ale mnozí z těch, kteří mají patřičný nadhled a kteří se chtějí bavit hokejem bez ohledu na sympatie k tomu nebo onomu klubu, už asi stačili zjistit, že hokejová filosofie Rostislava Vlacha nachází uplatnění v praxi.

"Nechci hodnotit co bylo. Jdeme svou cestou, kterou jsme praktikovali už dříve u juniorů a teď jsme se po určité době zase sešli. I hráči chtěli změnit styl a naše hra jim teď vyhovuje. Vyhlásili jsme, že budeme hrát útočný hokej, bohužel to zatím neumíme vyjádřit střelecky, ale šance si vytváříme. Snad je jen otázkou času, kdy se nám povede zápas, ve kterém dáme hodně gólů," věří asistent zlínského trenéra Josef Turek.

Leška hledá křídlo

Naplnit toto hokejové přání bývá už ovšem složitější i pro mužstva, která mají ofenzivní pojetí hry "v krvi". Zlínským borcům se do této chvíle ještě nepovedlo uspořádat pro svoje fanoušky nějaké střelecké posvícení. Zato je ale vidět, že v každém utkání - včetně těch tří prodlužovaných, která už absolvovali - jsou ochotni bojovat na doraz. A co se produktivity týká? Co není - může být.

"Hrajeme trošku jinak než v minulých letech a myslím, že máme šikovné hráče, kteří umějí dát gól. Chce to trochu trpělivosti a věřím, že góly přijdou," těší se trenér Rostislav Vlach.

Být to ještě v minulé sezóně, určitě by při tomto pomyšlení spoléhal především na dvojici Leška - Balaštík. Jenomže Jaroslav Balaštík přestoupil v létě do Mladé Boleslavi, a tak Petr Leška teď musí mezi zlínskými spoluhráči pátrat po jiné spřízněné duši.

"Zatím to moc dobré není, pořád hledáme pravé křídlo. Máme na to celou sezónu, tak uvidíme," utěšuje se zkušený zlínský centr.

Aleš Procházka, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme