Chci dokázat, že když miluješ hokej, věk je jen číslo, říká Jaromír Jágr

Jaromír Jágr se pilně připravuje na nadcházející sezónu. V nejbližších hodinách začne trénovat na kladenském stadionu a zhruba za měsíc se vydá znovu do zámoří, kde bude v necelých dvaačtyřiceti letech bojovat v dresu Ďáblů z New Jersey.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejista Jaromír Jágr přiletěl 31. července do Prahy. | Zdroj: ČTK

„Já prostě hokej miluju, a když něco miluješ, tak to chceš hrát na té nejvyšší úrovni. A to je pořád NHL, co si budeme namlouvat, i když KHL se snaží se jí vyrovnat,“ přemítá Jaromír Jágr.

„Všichni vědí, že nejvyšší úroveň je NHL, a já chci dokázat, že pokud něco miluješ, věk není rozhodující. Myslím, že je to opravdu jen číslo, pokud jsi schopný se nějakým způsobem připravit.“

A to Jaromír Jágr bezesporu je. Letos navíc změnil životosprávu, a tak by se mohl na ledě pohybovat ještě o něco lépe než v předcházejících sezónách. Přesto často slýchává, že i přes snížení váhy už ve svém věku nebude nikdy tak rychlý, jako i o generaci mladší soupeři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr hokej miluje, i proto ho chce hrát ještě tak dlouho, jak mu dovolí zdraví

„Hokej se hraje rychle podle toho, kdo má puk. Pokud ho budu mít já, bude se hrát podle mojí rychlosti, ne podle soupeře. Ať si tam klidně lítají nahoru dolů, mne je to přece jedno, když mám puk…“

A tohle pravidlo by mohl Jaromír Jágr v nadcházející sezóně předvést i v reprezentačním dresu. Pokud bude v ideální formě, mohl by národnímu týmu pomoci při únorovém olympijském turnaji v Soči.

Ku prospěchu by mohla být i klubová spolupráce s New Jersey, kde se potká s dalšími adepty účasti na olympijských hrách Patrikem Eliášem a Markem Židlickým.

„Těžko říct, bude to úplně jiný turnaj a hlavně se to hraje na úplně jiném hřišti. Myslím, že výhodu bude mít ten tým, který bude mít hodně Evropanů, jako to bylo vždycky. Třeba u nás v roce 1998, kdy jsme měli půlku Evropanů a půlku hráčů z NHL, zatímco většina ostatních měla hlavně hráče z NHL – a jak to dopadlo,“ vzpomíná Jágr na zlatý úspěch z Nagana.

Jaromír Jágr na pražském letišti po příletu do ČR | Foto: ČTK

„To vidíš i na mistrovství světa, když všichni říkají, že tam přijede s béčkem, ale ona to není tak úplně pravda, jsou tam výborní hráči. Je to úplně jiný hokej a musí se hrát úplně jinak," ví česká hokejová legenda.

"Výhoda hráčů, kteří hrají půl roku na velkém hřišti, kde se musí víc bruslit a hrát víc kombinačně, na všechno je víc času a víc se hraje do těla, se může ukázat. Ukázalo se to na letošním mistrovství světa, naši měli výborný tým, ale prostě trvá tak tři neděle, než si na to zvykneš,“ říká Jaromír Jágr.

Jaromír Jágr | Foto: Michal Jindra

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme