Chicago obrat nezvládlo a Stanley Cup neobhájí

Hokejisté Chicaga nedokončili úspěšně cestu za senzačním obratem v sérii 1. kole play-off NHL proti Vancouveru, se kterým prohrávali už 0:3 na zápasy. Vzájemný souboj sice dokázali dostat až do rozhodujícího sedmého duelu, v něm ale podlehli na ledě vítěze základní části 1:2 v prodloužení. Postup si kromě Vancouveru zajistila také Philadelphie.

Brankář Chicaga Crawford inkasuje v prodloužení rozhodující branku série od vancouverského Burrowse | Zdroj: Reuters

Vancouver se rozhodně nechtěl stát teprve čtvrtým týmem v historii NHL, který vypadne z play-off, ačkoli vedl v sérii 3:0. Canucks skórovali už ve 3. minutě. Kesler zavezl puk do útočného pásma, vyhnul se obránci a přihrál na střed Burrowsovi, který se nemýlil.

Burrows měl ve třetí třetině šanci navýšit vedení z trestného střílení, potom co byl sám faulovaný. Brankář Chicaga Crawford svůj tým ale podržel, podobně jako pět minut před závěrem základní hrací doby, kdy v rychlém sledu pokryl hned tři střely soupeře.

A Chicago se dočkalo vyrovnání. Do sirény chyběla pouze 1 minuta a 56 sekund, když se prosadil Toews. Blackhawks ale velký obrat série nedokončili. Vyhození obránce Campoliho totiž zastavil v šesté minutě prodloužení na modré čáře Burrows, dostal se sám před Crawforda a trefil přesně pravý horní roh branky. Vancouver si tak zajistil účast ve 2. kole.

Postup v rozhodujícím sedmém utkání vybojovala i Philadelphia, která od začátku duelu nad Buffalem vedla a soupeře nechala skórovat až v poslední třetině. Flyers nakonec vyhráli 5:2. Poslední zápas o všechno si zahrají také Montreal s Bostonem.

Canadiens zvítězili v šestém utkání 2:1 a srovnali stav série na 3:3. O první branku se postaral i Tomáš Plekanec, který asistoval u přesného zásahu Cammalleriho. Trenér českého národního týmu Hadamczik, který stojí pro mistrovství světa o některé hráče z obou týmů (Plekanec, Krejčí, Špaček), tak musí čekat na jména případných posil o další den navíc.

1. kolo play-off NHL:

Východní konference:

Montreal - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 11. Cammalleri (Plekanec), 26. Gionta - 21. Seidenberg. Střely na branku: 27:32. Diváci: 21.273. Stav série: 3:3.

Philadelphia - Buffalo 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 20. Coburn, 25. Briere, 31. Van Riemsdyk, 42. Leino, 51. Carcillo - 47. Myers, 56. Boyes. Střely na branku: 36:28. Diváci: 19.966. Konečný stav série: 4:3.