Chicago prohrálo v Detroitu, a Red Wings se tak ujali vedení v sérii

Hokejisté Detroitu se po rozpačitých výkonech ve zkrácené základní části NHL začínají rozjíždět. Ve třetím zápase semifinále Východní konference porazili na domácím ledě vítěze základní části z Chicaga 3:1 a ujali se vedení v sérii 2:1 na zápasy.

Jakub Kindl (vpravo) stíhá Marcuse Krugera z Chicaga

Jakub Kindl (vpravo) stíhá Marcuse Krugera z Chicaga | Zdroj: Reuters

V duelu týmů, které se velmi dobře znají ze soubojů v Centrální divizi, se jako první prosadili domácí. Po bezbrankové první třetině se ve 28. minutě prosadil Nyquist, kterého za 31 vteřin napodobil jeho spoluhráč Miller.

Vedení 2:0 vydrželo domácím do 45. minuty, kdy se trefila hvězda Blackhawks Patrick Kane. Na snížení hostů ale hokejisté Red Wings pohotově zareagovali, když za dvě minuty vrátil domácím dvoubrankové vedení Pavel Dacjuk.

Detroit si tak připsal vítězství 3:1. I díky brankáři Howardovi, který byl vyhlášen hlavní hvězdou večera. Z českých hokejistů se v zápase představili obránce Detroitu Jakub Kindl se dvěma plusovými body a za poražené obránce Michal Rozsíval a útočník Michael Frolík.