Chomutov je krok od postupu z předkola. Třinec vyrovnal sérii se Zlínem

V předkole play-off hokejové extraligy jsou jedinou výhru od postupu chomutovští Piráti. Ve skupině o udržení si velký náskok pojistili Vítkovice. Pardubické Dynamo po infarktovém závěru a samostatných nájezdech odskočilo o další bodík Litvínovu.

Chomutovští hokejisté jsou jediné vítězství od postupu do play-off

Chomutovští hokejisté jsou jediné vítězství od postupu do play-off | Zdroj: ČTK

Roman Červenka včera režíroval první výhru Chomutova nad Brnem dvěma asistencemi, dnes vstřelil vítězný gól sám, když po 14 minutách dostal za Čiliaka zablokovanou střelu Ölveckého.

Slovenský útočník skóroval až na konci třetiny po rychlém brejku, když po první nepovedené kličce odrazil puk do branky o gólmanova záda. Chomutov zvítězil 2:0 a stejným poměrem vede i v sérii hrané na 3 vítězné zápasy.

Faktor Červenka. Útočník hokejového Chomutova dvěma asistencemi režíroval výhru nad Brnem

Ve druhé sérii předkola mezi Zlínem a Třincem je naopak stav vyrovnaný 1:1. Valašský tým totiž ve druhém zápase nedokázal ani jednou udržet těsné vedení. V první třetině na Vlachovu střelu odpověděl dorážkou Dravecký, v prostřední části hry se za domácí prosadil Petr Holík, za hosty Pechanec.

Ve třetí třetině zase museli dotahovat domácí. Ocelář Petr Kanko se nejdřív prosadil bekhendovou kličkou, nenápadná střela Tomáše Čachotského ale poslala zápas do prodloužení a posléze do samostatných nájezdů. Tam rozhodl Vladimír Svačina o vítězství Ocelářů 4:3.

O udržení: Odskočily Vítkovice i Pardubice

Ve skupině o udržení se velmi výrazně definitivní jistotě účasti v příštím ročníku přiblížily Vítkovice, Karlovy Vary jsou naopak ještě blíže baráži.

Západočeši téměř polovinu zápasu drželi své šance v Ostravě, jejich šance ale zmařil pozorný Bartošák a pak v přesilovce udeřili domácí, konkrétně Marek Hovorka v přesilové hře po křižné přihrávce Rostislava Olesze.

Ve třetí třetině prostřelili Habala v brance Energie ještě Lukáš Kovář a podruhé Hovorka, vítkovičtí hokejisté tak vyhráli 3:0.

Neuvěřitelnou poslední půlminutu zažily Pardubice v duelu s Litvínovem. V čase 59:34 poslal Viktor Hübl hosty do vedení 3:2, Dynamo v tu chvíli odvolalo brankáře a v zoufalé situaci se natlačilo do útočného pásma. Vyplatilo se. Dvě sekundy před koncem vyrovnal příklepem Petr Čáslava.

V prvních dvou sériích samostatných nájezdů rozhodli Orsava s Monjou o vítězství Pardubic 3:2. Dynamo tak má na úřadujícího mistra už tříbodový náskok.

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápas:
Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Červenka (Ölvecký), 38. Ölvecký (Tomica). Rozhodčí: Šindler, Mrkva - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5, navíc L. Čermák (Brno) 10 min. Bez využití. Diváci: 4572. Stav série: 2:0.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Roman Vlach (Kotvan, O. Veselý), 27. P. Holík (Bukarts, Říčka), 51. Čachotský - 13. Dravecký (Kopecký, Galvas), 36. Pechanec (Svačina, Kanko), 44. Kanko (Pechanec), rozhodující sam. nájezd Svačina. Rozhodčí: Hodek, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:2. Diváci: 5475. Stav série: 1:1.

1. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Orsava (Nahodil), 28. Orsava (Štajnoch, Moňa), 60. Čáslava (Štajnoch, Marcinko), rozhodující sam. nájezd Moňa - 30. T. Pavelka (Hübl, Kubát), 39. R. Hanzl (Kubát, M. Hořava), 60. Hübl (Trávníček). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:4, navíc P. Sýkora (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6880.

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Hovorka (Olesz, Čerešňák), 45. Kovář (Strapáč, Balán), 56. Hovorka (Balán, Sloboda). Rozhodčí: Fraňo, Úlehla - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 3393.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít