Chomutov může být esem extraligy, věří posila pirátů Vondrka

Hokejisté extraligového nováčka z Chomutova už trénují v kompletním složení. K Pirátům se přidala i nejzářivější letní posila - reprezentační útočník Michal Vondrka. Tomu sice ležely na stole i nabídky z ruské KHL, nakonec se ale rozhodl zamířit na sever Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Vondrka na tréninku Pirátů Chomutov | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

„Furt jsem o tom přemýšlel a pak jsem si řekl, že nabídka ze zahraničí není tak vysoká, aby předčila to, že bych byl nějaký měsíc daleko od rodiny," vysvětlil Vondrka, proč se nakonec na tři roky upsal Chomutovu.

Výraznou roli sehrál v přestupu nový kouč Pirátů Vladimír Růžička. „Trénoval mě dost dlouho ve Slavii a v nároďáku na to, aby věděl, co ode mě může čekat. Budu se to snažit naplnit. Byl to jeden z důvodů, proč jsem sem šel. Ví o mně dost." přiznal útočník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Vondrka odmítl i zahraniční nabídky a šel za Vladimírem Růžičkou do Chomutova. Mluvil s ním reportér ČRo David Kalvas

Pod Růžičkou střílel ve Slavii pravidelně okolo patnácti gólů za sezonu. A branky se od něj budou čekat i v Chomutově. „Věřím, že to tam bude padat. Ale já nejsem úplně nějaký střelec, spíš se snažím góly připravovat ostatním. Doufám, že se mi to bude dařit," přeje si předpokládaná opora Pirátů.

„Neřekl bych, že mám být největší hvězda. Tým musí táhnout za jeden provaz, nemůže to stát na jednom dvou lidech," tvrdí.

„Musíme se k tomu nějak postavit, tým je kvalitní. Dřív tu kluci brali velké peníze, byly tu ohromné rozpočty a stejnak to k ničemu nebylo. Chtělo to koncepci a tu sem Růža dotáhl. Věřím, že to bude dobrá sezona. Mohli bychom být takové eso v extralize," přeje si Michal Vondrka.

David Kalvas, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme