Chomutov postoupil po 38 letech mezi nejlepší české hokejové kluby

Chomutovští hokejisté zvládli extrémně dlouhou sezónu. V sedmém barážovém utkání zvítězili na ledě Mladé Boleslavi 4:2, celkem vyhráli v sérii 4:3 a po osmatřiceti letech se vrací mezi českou hokejovou elitu. „Byly to nervy, ale teď jsme to my, kdo se může smát a jsme šťastní,“ jásá generální manažer chomutovského klubu Jaroslav Veverka. Naopak Mladá Boleslav smutní, že bude hrát první ligu.

Závar před brankou Chomutova. V hokejové baráži se přiostřuje.

Závar před brankou Chomutova. V hokejové baráži se přiostřuje. | Zdroj: ČTK

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 2:4

Hned na konci třetí minuty se domácí dostali do vedení po akci, která severočeskému celku hned připomněla, proč se už roky pohybuje jen ve druhé nejvyšší soutěži. Milan Mikulík nahodil puk na branku a brankář Řehoř asi sám neví, kudy ho pustil do sítě.

Jenže vzápětí Chomutov vyrovnal. Trefil se Lukáš Endál, a to ranou od modré čáry.

V čase 9:54 byl vyloučen mladoboleslavský Rýgl. Chomutov při přesilové hře konečně sehrál akci hodnou extraligové úrovně a po gólu Davida Havíře se oné soutěži i přiblížil.

V závěru první třetiny střílel chomutovský Sikora při přesilové hře Středočechů, trefil tyč, ale po konzultaci u videa rozhodčí rozpažil s tím, že gól to nebyl.

Hned v úvodu druhé třetiny šli rozhodčí opět 'telefonovat'. Mladoboleslavský Balaštík tečoval puk do sítě, sudí ale gól neuznali, protože byl dosažen kopnutím.

Mladá Boleslav nevěděla, jak vyzrát na nadšeně hrajícího soupeře, nemohla se dostat do útočné třetiny, a tedy ani do šancí. Naopak hosté, kteří si z extraligových celků vypůjčili hned několik hokejistů, vedli po přesné střele Davida Hrušky pod horní tyčku už 3:1.

Téměř vyprodaná mladoboleslavská hala už na začátku poslední třetiny pomalu odcházela. Jedenáct sekund stačilo Richardu Divišovi, abyvyužil přesilovou hru. Následné snížení Baldwina domácím už nepomohlo a Chomutov tak po 38 letech opět bude hrát nejvyšší českou hokejovou soutěž.

„Myslím, že jsme byli lepší ve většině zápasů lepší, jenom jsme nedávali góly, kdežto Boleslavi tam padalo všechno – třeba v šestém zápase. Takže podle mě ta série ani nebyla příliš vyrovnaná, i když to tak podle výsledku vypadá,“ říká chomutovský manažer Veverka.

I z pohledu zázemí čeká extraligu osvěžení. Stařičký mladoboleslavský stadion teď vystřídá nově zrekonstruovaná hala, která je pravidelně vyprodaná. Narozdíl od Mladé Boleslavi má také Chomutov už předem jasného svého velkého regionálního rivala, a sice Litvínov, který se v uplynulých sezónách pohyboval vždy na hraně play off a play out.

Jak na tom bude Chomutov záleží i na schopnostech jeho managementu. „Hned v následujících dnech začneme řešit složení hráčského kádru i naplnění rozpočtu na novou sezónu,“ slibuje teď už extraligovým fanouškům Veverka.

Branky a nahrávky: 3. Mikulík (D. Výborný, Beňovič), 49. Baldwin (Balaštík) - 5. Endál (Macháček), 12. Havíř (D. Hruška, Macháček), 31. D. Hruška (Rutta), 42. Diviš (Ondřej, Rutta). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Žabka (M. Boleslav) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4110. Konečný stav série: 3:4.

Aleš Procházka, Jan Kaliba, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít