Chyběla nám jiskra, rozhodl první gól, říká o porážce od Rusů trenér hokejistů Jandač

Česká hokejová reprezentace poprvé na letošním Karjala Cupu prohrála. V posledním utkání turnaje podlehla Rusku 0:3 a obsadila druhé místo. Trenérovi Josefu Jandačovi se líbily chuť i nasazení hráčů, v tom posledním mu ale chyběl větší tlak před brankou soupeře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Jandač, trenér | Foto: Jan Jandourek

Po třech letech Češi skončili na Karjala Cupu na stupních vítězů. Vrhne prohra s Ruskem stín na vystoupení na turnaji?

Stín určitě ne. Chtěli jsme vyhrát, když jsme to měli takhle rozehrané. Dnes rozhodl první gól, který to naklonil na stranu soupeře. Na všech třech gólech jsme měli podíl, nedokázali jsme zareagovat na křižné přihrávky v oslabení, třetí gól zas zavinilo špatné střídání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Josef Jandač hodnotil zápas s Petrem Kadeřábkem

Dnes to byl takový platonický tlak. Měli jsme víc střel, ale nebyl nijak nebezpečné. Oproti předešlým dvěma zápasům nám chyběla jiskra.

V předchozích dvou zápasech byl český tým velmi produktivní, dal 11 gólů. Proč se to teď zastavilo?

Tlak do brány nebyl takový jako v minulých zápasech. Střely byly ze stran nebo z ne tak nebezpečných pozic. Nebyli jsme dobří v předbrankovém prostoru. A Sorokin je zaslouženě nejlepší brankář turnaje.

Jak moc druhé místo nabudí třeba před prosincovým Channel 1 Cupem? Výkony byly pro veřejnost možná až nad očekávání.

Pojedeme dál. I kdybychom tu dopadli špatně, nic to nemění. Máme nějaký plán a toho se budeme držet. Věřím, že kluci budou odvádět výkony, které odváděli tady. Hráli s chutí a nasazením, prali se. Zvládli to i takticky. Škoda jen dnešního zápasu.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme