Chystá se zkrácená sezona hokejové NHL. Vedení se s hráči dohodlo

Vedení NHL se dohodlo s hráčskou asociací NHLPA na nové kolektivní smlouvě, informovala o tom kanadská televize TSN. Přesný den začátku zkrácené sezony NHL ještě není znám a bude se o něm jednat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf NHL Gary Bettman přichází na vyjednávání o podobě nové kolektivní smlouvy | Zdroj: ČTK

Vedení NHL a hráčská asociace se nad ránem amerického času dohodly na zásadních bodech kolektivní smlouvy.

Co se týká možného začátku soutěže, komisionář NHL Garry Bettman ani šéf hráčské asociace Donald Fehr nechtěli na krátkém vystoupení dnes ráno nic potvrdit, ale z dřívějších prohlášení je známo, že by se mělo začít hrát nejpozději 19. ledna.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dohodě mezi hráči a kluby NHL informoval americký zpravodaj ČRo Vít Pohanka.

Jestli se dohoda definitivně potvrdí – protože s ní ještě musí souhlasit celé vedení NHL a samozřejmě také hráči – tak v nejbližších dnech asi začnou přípravné tábory.

Teoreticky by se mohlo začít hrát už 15. ledna. To v případě, že se ratifikace kolektivní smlouvy nezkomplikuje. Pak by v základní části soutěže měl každý tým odehrát 50 zápasů. Jestli se začne 19. ledna, bude to 48 zápasů.

Kolektivní smlouva, která byla nyní rámcově dohodnutá, má platit 10 let s možností výpovědi po úvodních 8 ročnících. Platový strop pro nadcházející ročník 2013-14 bude ve výši 64,3 milionu dolarů, minimum na klub 44 milionů.

Maximální délka hráčských smluv má být sedm let. Osm v případě, že hráč prodlouží u stejného klubu.

Začátek NHL pocítí v extralize hlavně Kladno

Co se týká dalších podrobností, zatím nejsou známé. Co je asi to nejpodstatnější a na čem se obě strany dohodly už dřív, je, že výnosy se budou dělit půl na půl mezi hráče a kluby. Do poslední chvíle se vedly spory hlavně o důchodech a platových stropech.

Kvůli startu NHL by mělo 13 hokejistů ukončit své působení v české extralize. Mezi ně patří i Jaromír Jágr. Start NHL se týká také hráčů Lva Praha v Kontinentální hokejové lize.

V české extralize by se konec výluky a odliv hráčů ze zámoří měl dotknout nejvíce kladenských Rytířů. Ti dnes zavítají na led vedoucí Plzně a spekuluje se o tom, jestli hokejisté z NHL nastoupí, nebo nikoli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Konec výluky v NHL přidělá starosti některým extraligovým trenérům

„Zatím ty informace nemám, takže nevím, jestli budou, nebo nebudou hrát. To záleží na tom, jak byla podepsaná smlouva. Já doopravdy netuším. Ráno jsme měli rozbruslení a v sestavě byli,“ říká trenér kladenských hokejistů Zdeněk Vojta.

„Budeme muset najít další hráče a doufám, že se nám další hokejisté uzdraví. Na marodce máme Hořavu, Pateru, Hlaváče, to je podle mě ‚lajna‘, která může hráče z NHL nahradit,“ dodává kladenský trenér.

Vít Pohanka, Jakub Marek, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme