Chytat bude Furch, tipuje Dominik Hašek gólmana na play-off

Je to záhada pro fanoušky a zřejmě i nejtěžší volba pro trenéry hokejové reprezentace. Dva velmi vyrovnané a spolehlivé brankáře na světovém šampionátu v Rusku mohli až doteď celkem bezstarostně střídat, ale pro čtvrtfinále s Američany musí vybrat jen jednoho. Kdo bude chytat v nejdůležitějším duelu, je už teď zvědavý i jeden z nejslavnějších českých gólmanů Dominik Hašek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek

Dominik Hašek | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Nejsem překvapený, že se takto trenéři rozhodli, protože oba kluci nemají obrovské zkušenosti z národního mužstva a přitom v přípravě chytali dobře, a to platí i během šampionátu. Mužstvo se o ně vždycky mohlo opřít,“ říká Hašek o střídání brankářů.

„Uvidíme. Sám si nejsem jistý, s čím přijdou pro první zápas play-off proti USA, jestli to bude Dominik Furch, nebo Francouz,“ dodává slavný gólman.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oba gólmani dosud na MS předváděli velmi dobré výkony. O to těžší je jednoho z nich vybrat pro čtvrtfinále. Tuší to i Dominik Hašek. Více David Nekvinda

Rozhodování, koho nasadit ve čtvrtfinále s Američany, tak olympijský vítěz z Nagana trenérům nezávidí.

„Mám pocit, že Francouz má více zkušeností. Dovedl Litvínov loni k titulu, a byla to především zásluha jeho vynikajících výkonů. Ale zase když se dívám na mistrovství na Dominika Furcha, trenéři budou mít těžké rozhodování,“ připouští.

Co ale podle Haška ve výběru gólmana nebude hrát roli, je čtvrtfinálový sok českého týmu – Spojené státy. V současném hokeji je prý zbytečné přizpůsobovat obsazení brankoviště soupeři.

Hlavně tlačit na obranu, říká před čtvrtfinále s USA skaut pro SP Fišer

Číst článek

„Dříve byly rozdíly mezi brankáři úplně jiné. Když se podíváme do 70. let – Vlado Dzurilla, Jirka Holeček byly dva rozdílné typy. Styl těch kluků je hodně podobný, i když každý drží hokejku jinak,“ vysvětluje.

„Vypadá to, že asi půjdou s Furchem, protože se kluci střídají, ale necháme se překvapit,“ prozrazuje Hašek svůj tip na brankáře českého týmu pro čtvrtfinálový duel.

David Nekvinda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme