Co bod, to tisíc dolarů. Voráčkovy góly pomáhají lidem s roztroušenou sklerózou

Hokejista Jakub Voráček dal poprvé v sezoně NHL dva góly v jednom zápase a pomohl tak nejen Philadelphii k výhře nad Washingtonem. Díky tomu totiž přibyly také další dva tisíce dolarů jeho nadaci, která pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Voráček skóroval proti Washingtonu dvakrát a zařídil výhru v prodloužení | Foto: Reuters

„Za každý bod, který udělám, dávám tisíc dolarů na pomoc lidem, kteří to v České republice potřebují,“ řekl Voráček české verzi oficiálních stránek NHL. Nadaci založil před sezonou se svojí sestrou, která trpí roztroušenou sklerózou.

„Péče o pacienty v České republice není na takové úrovni. Ne všichni pacienti si mohou dovolit nejlepší léčbu, kterou by mohli dostat. Doufejme, že vydražené peníze pomůžou víc lidem,“ doufá Jakub Voráček, který k tomu přispívá na ledě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Góly a nahrávky z hole Jakuba Voráčka pomáhají nejen Philadelphii Flyers

Ne že by Philadelphia nějak válela, na play-off ztrácí 5 bodů. Je to i tím, že pořád něco dohání. „Začátek byl šílený, to si nemusíme mazat med kolem huby. Prvních 16 zápasů se nedařilo, to se stává, lidi nejsou roboti. Zůstal jsem u toho, co vždy fungovalo, a věděl jsem, že se to dřív nebo později otočí,“ vzpomíná Voráček.

Voráček s Neuvirthem dotáhli v NHL Philadelphii k vítězství na ledě lídra z Washingtonu

Číst článek

Alespoň u Jakuba Voráčka se zdá, že obrat přichází. Z posledních tří zápasů má pět bodů a nadace už má díky kladenskému odchovanci 38 tisíc dolarů, tedy necelý milion korun. A jak Voráček řekl české verzi stránek NHL, mohlo by se to herně, potažmo bodově zlepšovat.

„Bohužel jsme teď prohráli třikrát za sebou o gól, to nás stálo body. Ale hra se v posledních deseti zápasech zvedla, hrajeme dobrý hokej,“ těší Jakuba Voráčka.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru