Co se děje v Popradu, nechceme komentovat, říká manažer HC Lev Praha Sejejs

HC Lev Praha se začne připravovat na sezonu v KHL 16. července. Po sportovní stránce vše běží podle programu, vedení klubu definitivně jako domácí halu potvrdilo Tipsport Arénu. Sporné ale zůstávají pohledávky věřitelů ke Lvu Poprad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální manažer HC Lev Praha Normunds Sejejs | Zdroj: ČTK

Ke slovenskému soudu se přihlásila zatím trojice věřitelů, která žádá uhrazení dluhů ve výši 145 tisíc eur.

Vedení pražského Lva ovšem celou záležitost považuje za vyřízenou. Už jen proto, že klub prošel novým licenčním řízením Kontinentální ligy a dostal souhlas ke startu.

„Když se podíváte na internet, kolik mužstev má ve svém názvu Lev, tak by mohli žádat od každého něco,“ rázně odmítl možné spekulace bývalý obránce a dnes manažer klubu HC Lev Praha Normunds Sejejs.

Přehrát

00:00 / 00:00

HC Lev Praha je nový klub, říkají vzhledem k popradskému Lvu jeho zástupci

Navíc doplnil: „To je úplně jiná společnost, jsou tady úplně jiní lidé. Kustody a maséry, se kterými ukončili pracovní poměr už někdy v únoru nebo březnu a byli půl roku bez práce, jsem oslovil, protože vím, že dělali dobře.“

Nejde ale o členy realizačního týmu, prešovský soud totiž začal projednávat pohledávky těch, kterým Poprad dluží. Především se jedná o slovenské podnikatele.

„Co se děje v Popradu, vůbec nechceme komentovat. Nevím, nechceme s tím mít nic společného,“ prohlašuje Sejejs. Pražané si zkrátka nepřipouští žádné komplikace. Jasně to vyplývá i z dalšího výroku klubového manažera.

„Nebojím se toho, nemyslím si, že se to může stát. Byli tam jiní lidé, kteří za to zodpovídali a musí zodpovídat, vzít to na sebe,“ zdůraznil Normunds Sejes.

První utkání prestižní soutěže se bude hrát v Tipsport Aréně 6. září. Lev Praha nastoupí proti Dinamu Riga. Pro lotyšského manažera Lva Praha tak má zápas speciální náboj.

„První, co bych chtěl, aby přišla dobrá návštěva, která by hráče podpořila. Pro mě je ten první zápas moc důležitý, protože jsem pracoval v Rize čtyři roky. Takže pro mě to bude – ne derby – ale zajímavý zápas,“ říká Sejejs.

Ten je před startem mužstva v KHL optimisticky naladěný. „Myslím, že jsme vytvořili docela dobrý trenérský i hráčský kádr. Možná ho ještě pár hráči doplníme.“

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme