Co si přejí hokejisté Energie pod stromeček

Hokejisté karlovarské Energie v loňské sezoně došli až na vrchol. Vybojovali mistrovský titul. Letos se zatím přesvědčují o tom, že navázat na výborné výsledky není jednoduché. Proto je více než jasné, co by si jako dárek přáli pod vánočním stromečkem - návrat formy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistři KV.jpg | Foto: Energie Karlovy Vary

Václav Skuhravý patří k vůdčím osobnostem Energie. Jak na ledě, tak v kabině. I proto má v klubu smlouvu do 30. dubna 2013. Vrcholem jeho dosavadní kariéry byl start na mistrovství světa v Kanadě.

Fanoušci oproti tomu nezapomínají na hattrick  ve čtvrtém finálovém utkání play-off extraligy do sítě Slavie. Radost z dosažených úspěchů ale kalí současnost.

„Počítá se ta loňská sezóna, která nám vyšla abnormálně, povedlo se nám vyhrát extraligu. Letos zase odstartovala nová sezóna 2009/10 a teď se nám zatím nedaří a jsme dvanáctí v tabulce a určitě nehrajeme to co by jsme chtěli hrát," říká Skuhravý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co si přejí hokejisté Energie pod stromeček

Čím to je, že Západočeši letos tápou? „Furt se hledají nějaké příčiny a pořád se něco vymýšlí, ale je to v nás v hráčích, že nepředvádíme takové výkony, jaké by se od nás očekávaly, abychom byli výš v tabulce," uvědomuje si kapitán Energie.

V souvislosti s Varským klubem se také často diskutuje na téma stará a nová hala. Přeci jen v plechovce, jak se té původní přezdívalo, body Západočeši sbírali. V KV Aréně je tomu jinak. Že by i přechod do jiného prostředí měl na výkony vliv?

„Možná trošku jo, ale neřekl bych ani tak. Spíš je to v těch výkonech. Nemůžeme se vymlouvat na halu. My jsme si jí přáli a jestli je tam atmosféra taková nebo taková. Určitě ve staré byla jiná. Možná, že to něco do sebe má, ale vymlouvat se na to určitě nemůžeme. Budeme vlastně hrát pouze tady v téhle hale a my se musíme naučit hrát tady."

Spengler cup

Nálada v kabině proti není ideální. Třicetiletý útočník by byl ale špatným kapitánem, kdyby nevěřil v obrat. „Nálada určitě není veselá, ale tak doufám, že si jí teď zvedneme, protože 25.12. odjíždíme na Spengler cup," plánuje Skuhravý.

„Tam jsem si odpočinuli i loni a nakoplo nás to, protože loni jsme byli také kolem osmého místa a vrátili jsme se s Davosu a nakoplo nás to. Tak doufám, že letos to bude stejné, protože zatím je to žalostné."

Že by se tedy historie měla opakovat? „Tak ne historie, ale aby to nebylo takhle žalostné, protože teď je to špatné," přeje si Václav Skuhravý.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme