Crosby otevřel ve svém rodném městě hokejovou školu, pomáhá mu i jeho sestra

Po světě ho obdivují snad všichni malí hokejisté. I proto se Sidney Crosby rozhodl, že svoji hokejovou školu nebude mít jen v Pittsburghu, za který hraje NHL, ale i v rodném městečku na východě Kanady. A na ledě mu pomáhá i jeho sestra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS Česko - Kanada. Hokejisté Jan Hejda a Sidney Crosby | Foto: Český rozhlas

„Je to zvláštní, že sem jezdí tolik dětí z daleka. Nevadí jim cestovat, aby dělali jedny z prvních hokejových krůčků tady. Velký zážitek je to samozřejmě i pro mě,“ těší Crosbyho sestru Taylor.

Pokud by neměla dlouhé blonďaté vlasy, podle záběrů klubové televize Penguins ani nepoznáte, že po ledě jezdí žena. Kdo je ale na ledě jedničkou, v tom mají začínající hokejisté jasno.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hvězdný kanadksý hokejista Sidney Crosby věří, že si děti tréninky pod jeho vedením užívají

„Bydlím kousek odsud a nejradši bych byl tady na ledě 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. A když jsem viděl plakát, že tu bude škola Sidney Crosbyho, řekl jsem doma: Mami, tam musím!“ nechal se slyšet Sam. „Bylo to skvělé. Bruslil jsem s hráčem z NHL. Parádní!“ liboval si David.

Nejen jim se setkáním s pittsburghskou hvězdou splnil jeden z prvních snů. I sám Crosby ví, proč vyrazil z Pittsburghu skoro 900 mil domů do Kanady, do Cole Harbour.

„Kdykoli sem přijdete, vidíte dětské úsměvy. Myslím, že jsem byl stejný, proto tady jsem. Mladým musíte ukazovat příklady. Snad si to se mnou na ledě užívají,“ věří Crosby.

Ještě má skoro dva měsíce na to, aby se připravil na nový ročník NHL. Zatím může být doma v Kanadě na předměstí Halifaxu.

V hokejové škole se na něj ale těší samozřejmě i v Pittsburghu, za který vyjede v novém ročníku na led poprvé na začátku října na v Dallasu.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme