Crosby zažil v NHL po zranění vynikající comeback

Šlo o jednu z nejočekávanějších událostí letošního ročníku zámořské NHL. Kapitán Pittsburgh Penguins Sidney Crosby se vrátil do hry. Jeden z největších talentů v historii zámořské soutěže v lednu utrpěl otřes mozku a nemohl až do dnešní noci hrát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sidney Crosby je zpět - a ve skvělé formě | Zdroj: Reuters

Návrat zpátky se Crosbymu povedl náramně. Po necelých pěti a půl minutách na ledě dal gól a v dalším průběhu zápasu prostřelil soupeřova brankáře ještě jednou.

„Připsal si také dvě asistence, celkem na ledě strávil asi šestnáct minut, což je sice o hodně míň, než byl zvyklý před zraněním, přesto ale dokázal, jak platným hráčem je. Pittsburgh mimochodem vyhrál nad New York Islanders 5:0,“ doplnil informace zpravodaj Českého rozhlasu v USA Vít Pohanka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sidney Crosby zažil vynikající comeback, Pittsburghu pomohl k výhře čtyřmi kanadskými body

Crosby má na svém kontě už ve svém mladém věku obrovskou řadu úspěchů. V NHL třeba jako první teenager v historii získal hned v první sezoně, 2005/2006, víc než sto bodů v kanadském hodnocení. V další sezoně se stal zase prvním teenagerem, který v kanadském bodování zvítězil.

„V roce 2007 byl nejmladším kapitánem týmu NHL v historii a v dalším ročníku soutěže dovedl Pittsburgh k zisku Stanleyova poháru. Dostal ale ještě mnoho dalších cen, není překvapením, že je označován za nejfenomenálnějšího hráče od doby Wayna Gretzkyho,“ doplnil Pohanka.

Zranění Crosbyho, které ho v lednu letošního roku vyřadilo ze hry, upozornilo na vážný problém v NHL, nedostatečnou bezpečnost hráčů a hlavně respekt jednoho ke druhému.

„Teď už se přísněji trestají nebezpečné zákroky, mluví se také o zavedení dodatečné povinné ochrany hráčů. Na jejich bezpečnost se upřela velká pozornost, což je samo o sobě také prevencí.“

Viceprezidentem NHL pro bezpečnost je Brandon Shanahan, sám bývalý úspěšný hráč, což má také svou váhu.

„Byl to právě on, kdo mimo jiné prosazoval a také udílel přísnější tresty za nebezpečné fauly. Za první měsíc zatím bylo v NHL méně problémů s otřesy mozků než vloni, což se dá bez debat připsat i působení Brandona Shanahana,“ uzavřel Vít Pohanka.

Jan Pokorný, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme