Čtvrtfinále začali výhrami hokejisté Brna a Plzně

Hokejisté Komety Brno zaskočili v úvodním duelu čtvrtfinále play-off České pojišťovny vítěze základní části Spartu. Na ledě pražského týmu vyhráli 4:3. Do vedení v sérii 1:0 se dostala také Plzeň, který porazila Zlín 3:2.

Obránce Komety Tomáš Žižka (vlevo) v souboji se sparťanským útočníkem Tomášem Rachůnkem | Zdroj: ČTK

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Hosté otevřeli zásluhou Čermáka skóre hned v úvodu zápasu, Sparta odpověděla po první přestávce a góly Bližňáka s Ivanem Rachůnkem otočila stav na 2:1. Jenže totéž se povedlo v závěru druhé třetiny Kometě, když se trefili Divíšek s Eratem.

V poslední třetina hokejová bitva gradovala. Nejdřív vyrovnal domácí Krstev, brněnský celek ale dokázal nadále Pražanům víc než zdatně konkurovat. Sladkou odměnou byl potom pro Kometu v 59. minutě vítězný gól Jakuba Svobody

Branky a nahrávky: 22. Bližňák (Tenkrát, Milam), 24. I. Rachůnek (Broš, Pacovský), 43. Krstev (Pacovský, I. Rachůnek) - 3. L. Čermák (Kováčik, Dlouhý), 37. Divíšek (Vašíček, Jakub Svoboda), 39. Erat (L. Čermák), 59. Jakub Svoboda (Divíšek, T. Svoboda). Rozhodčí: Šindler, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 10.585. Stav série: 0:1

HC Plzeň 1929 - PSG Zlín 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Jako první potěšil domácí fanoušky na konci 16. minuty Kratěna, který se trefil v přesilové hře ranou do modré čáry. Hosté srovnali krok v polovině zápasu, po přihrávce Galvase mířil přesně Důras.

Třetí třetina pak nabídla dva rychlé góly po sobě a šťastný závěr pro Plzeň. Nejdřív Kratěna svou druhou brankou poslal domácí znovu do vedení, jenže už za 35 sekund vyrovnal Holík. Rozhodnutí přišlo dvacet sekund před koncem, kdy zlínskou chybu potrestal Duda.

Branky a nahrávky: 16. Kratěna (Martin Straka, Havlíček), 51. Kratěna (J. Jeřábek, Martin Straka), 60. Duda (Kratěna, Martin Straka) - 31. Důras (Galvas), 52. Holík (Leška). Rozhodčí: Pešina, Hrubý - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 8213. Stav série: 1:0

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít