Čtyři čeští hokejisté postoupili s Phoenixem do 2. kola play-off NHL

Hokejisté Phoenixu postoupili do druhého kola play-off NHL, když v šestém utkání prvního kola zvítězili na ledě Chicaga 4:0 a celkově vyhráli v sérii 4:2 na zápasy. Postup slavili i Češi Rostislav Klesla, Michal Rozsíval, Martin Hanzal a Radim Vrbata.

Phoenix Coyotes goalie Mike Smith celebrates defeating the Chicago Blackhawks with teammate Oliver Ekman-Larsson following Game 6 of their NHL Western Conference quarter-final playoff hockey game | Zdroj: Reuters

Pro Coyotes je postup do druhého kola historickým úspěchem, první sérii v play-off vyhráli od roku 1996, kdy se organizace přestěhovala do Winnipegu. Do dalšího kola postoupili vůbec poprvé od roku 1987.

Hlavní podíl na úspěchu Phoenixu měl gólman Mike Smith, který zaznamenal 39 úspěšných zásahů a připsal si první čisté konto v play-off NHL v kariéře.

Na první branku se čekalo do 34. minuty utkání, kdy se v přesilovce trefil švédský obránce Oliver Ekman-Larsson, ten si pak připsal i asistenci u jedné z dalších tří branek, které hosté dali v poslední třetině.

Až sedmý zápas naopak musí rozhodnout o postupujícím v sérii Ottawy s New Yorkem Rangers. Senators nevyužili mečbol, na domácím ledě prohráli s Rangers 2:3. Rozhodující duel se bude hrát ve čtvrtek v New Yorku.

Výsledky - 1. kolo play-off NHL:

Východní konference - 6. zápas:

Ottawa - New York Rangers 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Branky: 8. Neil, 60. Spezza - 29. Stepan, 38. B. Richards, 40. Kreider. Střely na branku: 27:22. Diváci: 20 500. Stav série: 3:3.

Západní konference - 6. zápas:

Chicago - Phoenix 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branky: 34. Ekman-Larsson, 43. Brule, 54. Vermette, 55. Chipchura. Střely na branku: 39:20. Diváci: 21 636. Konečný stav série: 2:4.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít