Čtyřicetiny Petra Nedvěda budou bez dortu, nemůže kousat

Patnáct sezón odehrál hokejový útočník Petr Nedvěd v zámořské NHL. Poslední roky ale rozdává radost nejen libereckým fanouškům. Dnešní zápas proti Vítkovicím, Tygři ho odehrají od 18 hodin a 30 minut, ale pro kapitána Severočechů bude přeci jen něčím jiný. Na led vyjede v den svých čtyřicátých narozenin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nedvěd - Bílí tygři Liberec | Foto: Bílí Tygři Liberec

Radost Petru Nedvědovi možná trochu kazí obličejový kryt po operaci čelisti. Na druhou stranu u přiležitosti čtyřicátých narozenin má alespoň možnost bilancovat. Stačí jen zmínit, vedle řady dalších úspěchů, stříbrnou medaili z olympijských her v roce 1994, kde ovšem hájil barvy kanadské reprezentace. Letos se vrátil do té české a na Karjala Cupu ve třech zápasech třikrát skóroval. Co tedy libereckému rodákovi hokej zatím dal?

„Hrozně moc! Jsem rád, že jsem měl tu možnost tenhle sport provozovat. Jsem rád, že mě k tomu rodiče nenutili. Měl jsem výhodu, že táta byl taky hokejista, navíc i můj starší brácha hrál.“ Petr Nedvěd tak vlastně neměl možnost, ve své podstatě, zvolit si jiný sport. Samozřejmostí ovšem je, že vám hokej nejen dává, ale také bere.

Přehrát

00:00 / 00:00

40. narozeniny dnes slaví hokejista Petr Nedvěd

„Co si budeme povídat. Hraješ deset měsíců v roce, každý víkend i v týdnu, prostě pořád. Když to pak rekapituluješ a vidíš jak si lidé ve svém volnu užívají, když jedou na lyže nebo někam jinam. Tohle nemáme. Jak jsem avizoval, všechno co s hokejem přišlo, bych za nic jiného na světě neměnil,“ říká autor třinácti libereckých gólů a devatenácti asistencí v letošní sezóně, že je pro něj hokej prakticky vším.

„Čím je člověk starší tak si váží věcí víc a kouká na ně asi trochu jinak, než když mu bylo 18. Ne že bych v tom věku hokejem pohrdal, ale koukal jsem na to jako mladý kluk, který ví, že má před sebou ještě hodně let,“ vysvětluje Nedvěd a dodává, jak tedy hokej vnímá svěží čtyřicátník:

„Užívám si každé minuty, každého zápasu, prostě každé šance kterou dostanu. Je to pro mě asi všechno cennější.“ Před začátkem zápasu libereckých Bílých Tygrů s Vítkovicemi se chystá přímo na ledě malá slavnost spojená právě s jeho životním jubileem.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme