Další Pastrňákův gól Bostonu k výhře nestačil. Obránce Polák se popral

Útočník Bostonu David Pastrnák zaznamenal v zápase proti Washingtonu svůj letošní 17. střelecký zápis sezony, výhru však neoslavil, protože Bruins celku z hlavního města USA podlehli v prodloužení. Z českých hokejistů se ve středečních zápasech NHL bodově prosadili ještě Ondřej Kaše z Anaheimu a Andrej Nestrašil z Caroliny, kteří si připsali po jedné nahrávce.

David Pastrňák

David Pastrňák | Zdroj: Reuters

Hokejisté Washingtonu vstoupili do utkání s Bostonem nejlepším možným způsobem, když už v první minutě po teči Justina Williamse vedli 1:0. Ani na další branku pak domácí nečekali dlouho poté, co Williams v osmé minutě přidal svůj druhý gól.

Když za začátku druhé třetiny vedl Washington díky Danielu Winnikovi, jenž úspěšně zakončil přečíslení dva na jednoho, zdálo se, že mají domácí utkání pod kontrolou.

Bostonští hráči se však nevzdali a třemi góly v rozmezí 12 minut srovnali. Druhou z těchto tref obstaral český útočník David Pastrňák, který na konci druhé třetiny ujel washingtonským obráncům a poté bekhendem překonal gólmana Holbyho.

Utkání nakonec muselo rozhodnout prodloužení, v němž výhru Washingtonu vystřelil švédský forvard Nicklas Backstrom.

Jediný český hokejista se předsadil v zápase mezi Torontem a Minnesotou. Obránce Roman Polák však prohru 2:3 kanadského celku neodvrátil. Ostravský bek odehrál necelých 14 minut a kromě toho stihl i pěstní souboj s Kurtisem Gabrielem.

Už počtvrté v řadě prohráli hokejisté Caroliny, kteří prohráli s Anaheimem na jeho ledě. K výhře jim nepomohl ani dvougólový náskok z konce třetí třetiny, protože Kačeři dokázali srovnat a po následném prodloužení ovládli i penaltový rozstřel.

V dresu Hurricanes u jedné branky asistoval Andrej Nestrašil, na straně vítězů si bod připsal i Ondřej Kaše, který byl také autorem rozhodujícího nájezdu.

Výsledky NHL:
Toronto - Minnesota 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 17. B. Smith, 31. Bozak - 9. Zucker, 15. Stewart, 22. E. Staal. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18.944. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal (Minnesota), 2. Bozak (Toronto), 3. Dubnyk (Minnesota).

Washington - Boston 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 1. a 8. Justin Williams, 26. Winnik, 62. Bäckström - 37. Moore, 40. Pastrňák, 49. Miller. Střely na branku: 20:34. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Justin Williams, 3. Alzner (všichni Washington).

San Jose - Ottawa 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 29. Couture, 47. Burns - 4. Stone, 8. Karlsson, 59. Kelly, 60. Pageau. Střely na branku: 37:17. Diváci: 17.349. Hvězdy zápasu: 1. Kelly, 2. Pageau, 3. Karlsson (všichni Ottawa).

Anaheim - Carolina 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 3:2 - 0:0)
Branky: 17. Cogliano, 34. Noesen (Kaše), 49. Kesler, 57. Ritchie, 58. Perry, rozh. nájezd Kaše - 20. a 50. Teräväinen, 29. McClement, 31. Aho, 45. Pesce (Nestrašil). Střely na branku: 38:34. Diváci: 14.582. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Cogliano (oba Anaheim), 3. Teräväinen (Carolina).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít