Další pokus o ukončení výluky NHL, hráči se sejdou přímo s majiteli

Jednání o nové kolektivní smlouvě má v NHL před sebou novou kapitolu. Vybraní hokejisté se totiž sejdou s majitely šesti klubů. Setkání se uskuteční na návrh komisionáře zámořské soutěže Garyho Bettmana a je naplánované na úterý do New Yorku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf NHL Gary Bettman přichází na vyjednávání o podobě nové kolektivní smlouvy | Zdroj: ČTK

Osud tohoto ročníku NHL zůstává ale stále nejistý. Ukončit výluku, která začala v polovině září, se nepodařilo ani po přizvání federálních vyjednávačů. Ti ovšem, stejně jako komisionář Bettman a výkonný ředitel hráčské asociace Donald Fehr, tentokrát na jednání v New Yorku nebudou.

Zatím neurčení hráči budou diskutovat s majiteli, kterými by měli být Jeremy Jacobs (Boston Bruins), Ronald Burkl (Pittsburgh Penguins), Mark Chipman (Winnipeg Jets), Jeffrey Vinik (Tampa Bay Lightning), Murray Edwards (Calgary Flames) a Larry Tanenbaum (Toronto Maple Leafs).

Jednání zatím zůstávala prakticky na mrtvém bodě, v poslední době ale nejsou sami hokejisté jednotní ve svých názorech. Jedním z hlavních bodů sporu je přerozdělování výnosů NHL. Momentálně z nich dostávají hráči 57 procent, majitelé ho ale chtějí zmenšit skokově na padesát. Hráčská asociace se snaží o postupné snížení.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme