Další porážka pro hokejisty Slavie. V extraligové dohrávce nestačili na Mountfield

Hokejisté Slavie prohloubili svou krizi. V dohrávce 36. kola Tipsport extraligy padli doma s Hradcem Králové 1:2, prohráli deváté utkání v řadě a v tabulce nejvyšší domácí soutěže zůstávají poslední. Hradec se naopak dostal díky tříbodovému zisku na šesté místo.

Tomáš Beňovič a Dominik Furch (vpravo) ze Slavie se snaží zastavit Rudolfa Červeného z Hradce (vlevo) | Zdroj: ČTK

Slavisté bodovali naplno naposledy 16. 11. proti Litvínovu, a o to víc je proto mohla mrzet velká promarněná příležitost ke konci první třetiny, kdy János Vas nedokázal zakončit povedenou kombinaci domácích.

V druhé třetině se pak rozhodně nenudil Dominik Furch. Gólman posledního týmu extraligové tabulky lapil několik šancí Mountfieldu. Když ale ve 32. minutě vyjel zpoza jeho branky Tomáš Mertl, našel Furch puk po odrazu od betonu až v síti.

Ještě před přestávkou si sešívaní po právu stěžovali na neodpískaný faul na Tomáše Beňoviče. Slovenský hokejista se po úderu do obličeje jen těžko zvedal z ledu.

Zaradovat se svěřenci trenéra Gregora mohli poprvé ve 46. minutě. Miroslav Holec si totiž vybruslil k pravému kruhu a ránou na vzdálenější tyč vyrovnal skóre utkání.

Jenže na bodech slávisté moc dlouhou nezůstali. Svoji osmou branku v sezoně totiž vstřelil Rastislav Dej. Hradecké křídlo si najelo na přihrávku Tomáš Troliga, kterou z první poslalo to Furcha.

Dohrávka 36. kola hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky:
47. Holec (Kolář) - 32. Mertl (Šimánek), 54. Dej (Troliga). Rozhodčí: Homola, Šír - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Diváci: 2317.
Slavia: Furch - König, Kolařík, Valach, Štich, A. Růžička, Beňovič, Krejčí - Vlasák, Divíšek, Sklenář - Holec, Vas, Kolář - Stránský, J. Doležal, Poletín - Andres, J. Veselý, Vrdlovec. Trenéři: Gregor a J. Beránek.
Hradec Králové: Kacetl - Pilař, Vydarený, Pláněk, P. Mikuš, Jank, Vašíček - Skokan, Mertl, Šimánek - Dej, T. Knotek, Kukumberg - Vantuch, Troliga, Červený - Kopta, Nedvídek, Tvrdík. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít