David Krejčí a Radim Vrbata v NHL skórovali, Ondřej Pavelec byl vystřídán

Po vánoční pauze se v NHL znovu otevřely hokejové stadiony. Gólově se do programu kanadsko-americké soutěže vrátili David Krejčí z Bostonu a Radim Vrbata z Phoenixu. Nedařilo se naopak brankáři Ondřeji Pavelcovi, který v utkání s Minnesotou brzy střídal. Přesto nakonec Winnipeg dovedl utkání do vítězného konce.

David Krejčí (46) slaví spolu se svými spoluhráči jeden z pěti gólů v síti Ottawy | Zdroj: Reuters

K jasné výhře Bostonu nad Ottawou přispěl svou brankou David Krejčí. Český útočník zvyšoval ve třetí třetině na 2:0, jeho spoluhráči navíc do závěrečné sirény skórovali ještě třikrát, a tak finalista minulého ročníku NHL slaví vítězství 5:0. Hráče Senators vynuloval v brance domácích finský gólman Tuukka Rask.

V pátečním utkání se prosadil také Radim Vrbata z Phoenixu. Ten v 54. minutě vyrovnával stav utkání se San José na 3:3, v samostatných nájezdech, do kterých zápas dospěl, už ale na brankáře Niemiho nevyzrál. Rozhodující trefu zaznamenal Patric Marleau, Sharks tak zvládli i třetí utkání bez zraněného Tomáše Hertla v sestavě.

Nepovedené představení má za sebou Ondřej Pavelec, jehož Winnipeg však slaví vítězství nad Minnesotou. Rodák z Kladna strávil v brance pouhých sedm minut, během kterých z šesti střel třikrát inkasoval, náhradník Al Montoya však nakonec dovedl svůj tým k výhře 6:4. O jednu asistenci rozšířil své statistky Michael Frolík.

Asistence Čechů Devils nestačily

Patrik Eliáš s Markem Židlickým asistovali u jediné trefy New Jersey v souboji s Columbusem. Gól Adama Henriqua však stačil Devils alespoň na bod, o tom druhém pro svůj tým rozhodl v samostatných nájezdech hostující Cam Atkinson.

Aleš Hemský byl jednou z nejdůležitějších postav duelu mezi Calgary a Edmontonem. Třicetiletý forvard přihrál v první třetině tzv. bitvy o Albertu na vítěznou branku Ryanu Smythovi. Jednalo se na dlouhou dobu o jediný gólový moment, ten další přišel až v samém závěru. Na 2:0 pro Oilers zvýšil do prázdné branky znovu Smyth.

Pozici nejlepšího mužstva ligy potvrdilo Chicago, které na domácím ledě bez problémů přehrálo Colorado výsledkem 7:2. Hattrickem se na triumfu obhájců titulu podílel Patrick Sharp, dokonce čtyři body (2+2) zaznamenal kapitán Jonathan Toews.

Výsledky NHL:

Boston - Ottawa 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)
Branky: 51. a 58. R. Smith, 37. Iginla, 41. Krejčí, 60. Marchand. Střely na branku: 42:33. Diváci: 17.565.

Toronto - Buffalo 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 3:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 32. Gardiner, 37. Holland, 40. Kessel, rozh. nájezd Lupul - 8. Moulson, 8. Scott, 60. Ott. Střely na branku: 42:35. Diváci: 19.405.

New Jersey - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 46. Henrique (Eliáš, Židlický) - 8. Anisimov, rozh. nájezd Atkinson. Střely na branku: 17:30. Diváci: 16.592.

Washington - New York Rangers 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 7. Green (Erat), 39. Bäckström, 55. Fehr - 22. Pouliot, 41. Hagelin. Střely na branku: 34:40. Diváci: 18.506.

Phoenix - San Jose 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 8. a 32. Moss, 54. Vrbata - 34. a rozh. nájezd Marleau, 30. Pavelski, 51. Burns. Střely na branku: 37:32. Diváci: 17.125.

Chicago - Colorado 7:2 (3:0, 4:1, 0:1)
Branky: 13., 20. a 21. Sharp, 19. a 29. Toews, 34. Handzuš, 38. Versteeg - 30. Stastny, 48. Landeskog. Střely na branku: 37:18. Diváci: 22.201.

Winnipeg - Minnesota 6:4 (4:3, 0:1, 2:0)
Branky: 15. a 51. Wheeler, 4. E. Kane (Frolík), 6. O. Jokinen, 18. Byfuglien, 60. Enstrom - 3. Heatley, 7. Fontaine, 8. Veilleux, 24. M. Koivu. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 7 minut, z 6 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 50 procent. Střely na branku: 38:29. Diváci: 15.004.

Dallas - Nashville 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 28. a 35. E. Cole, 1. Jamie Benn, 45. Garbutt - 28. Klein. Střely na branku: 34:34. Diváci: 17.197.

Calgary - Edmonton 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 18. a 60. Smyth (na první Hemský). Střely na branku: 27:28. Diváci: 19.289.

Carolina - Pittsburgh 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 20. Sekera, 21. Gerbe, 58. Bowman - 21. Crosby, 42. Conner, 54. Engelland, 62. Neal. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.124.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít