David Krejčí nasměroval Boston k první výhře ve finále Východní konference

Hokejový útočník David Krejčí pokračuje v play-off NHL ve skvělých výkonech. V úvodním duelu finále Východní konference vstřelil dvě branky svého Bostonu. Byl tak jednou z nejvýraznějších postav utkání, v němž Bruins zdolali Pittsburgh 3:0. Ve druhém nedělním klání Los Angeles podlehlo Chicagu, které se stejně jako Boston ujímá vedení 1:0 na zápasy.

David Krejčí překonává Tomáše Vokouna v prvním utkání finále Východní konference | Zdroj: Reuters

Střetnutí mezi nejlepšími celky Východní konference, tedy Pittsburghem a Bostonem, to je také souboj gólmana Tomáše Vokouna s Davidem Krejčím. V prvním utkání série byl úspěšnější sedmadvacetiletý útočník, jenž Vokouna překonal hned dvakrát.

První trefu zaznamenal Krejčí v 9. minutě, kdy po Hortonově přihrávce využil dobré střelecké pozice. Po prvním gólu ovládli utkání na delší dobu brankáři, a tak se skóre znovu měnilo až v závěrečné třetině. A byl to znovu Krejčí, který poslal Bruins ve 45. minutě do dvoubrankového vedení.

Definitivní konec pittsburghským nadějím učinila o čtyři minuty později trefa Nathana Hortona. Ten zvýšil již na 3:0 pro Boston, po dvou asistencích na Krejčího branky se navíc do utkání zapsal také jako střelec.

K vítězství hostů přispěl i bezchybný výkon gólmana Tuukky Raska, jenž nedovolil Crosbymu a spol. skórovat ani jednou. Boston i díky němu vstoupil do série lépe a ujímá se vedení 1:0 na zápasy. Jaromír Jágr v utkání nebodoval.

Chicago porazilo Los Angeles

Také v Západní konferenci odstartoval boj o finále Stanley Cupu, když nejlepší mužstvo základní části, Chicago, přivítalo na svém ledě obhájce poháru z Los Angeles. To se sice v 15. minutě dostalo do vedení, branky Patricka Sharpa a Mariána Hossy z druhé periody však výsledek zápasu zcela otočily.

Branka slovenského forvarda Hossy se později ukázala být vítěznou. V utkání už totiž ani jeden z týmů další gól nepřidal, a tak se Blackhawks s českými hráči Frolíkem a Rozsívalem v sestavě radují z vítězství 2:1.

Finále Východní konference play off NHL - 1. zápas:

Pittsburgh - Boston 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 9. a 45. Krejčí, 48. Horton. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celý zápas, inkasoval tři branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 29:30. Diváci: 18.628.

Finále Západní konference play off NHL - 1. zápas:

Chicago - Los Angeles 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 33. Sharp, 37. Hossa - 15. Williams. Střely na branku: 36:22. Diváci: 21.535.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít