David Pastrňák debutoval v NHL, Voráčka předstihl v bodování Crosby

Osmnáctiletý hokejový útočník David Pastrňák nastoupil ke svým prvním minutám v NHL. Krátce po povolání z farmy byl v dresu Bostonu na ledě při porážce od Pittsburghu. Sidney Crosby se díky třem bodům dostal do čela kanadského bodování před Jakuba Voráčka.

Kanadské bodování NHL vede Sidney Crosby, proti Bostonu získal 3 body

Kanadské bodování NHL vede Sidney Crosby, proti Bostonu získal 3 body | Zdroj: Reuters

Boston trápí velká marodka, takže David Pastrňák nastoupil okamžitě poté, co ho vedení Bruins povolalo z farmy v Providence. S číslem 88 hrál ve čtvrté formaci a na ledě strávil téměř 8 minut. Jeho tým ale na domácím ledě prohrál s Pittsburghem 2:3 v prodloužení.

Největší pozornost na sebe v zápase upoutali útočníci Penguins Jevgenij Malkin a Sidney Crosby. Osmdadvacetiletý Rus vstřelil 2 góly, včetně toho vítězného po půlminutě prodloužení. Crosby na obě branky Malkinovi přihrál a sám otevřel skóre. S 29 body se tak dostal do čela bodování soutěže.

Stejný počet bodů má i Jakub Voráček, který ale vstřelil o dva góly méně. V zápase Philadelphie na ledě NY Islanders se pětadvacetiletý útočník neprosadil.

Utkání vládli brankáři, gólman Flyers Steve Mason kryl 46 střel a inkasoval až v samostatných nájezdech. Jaroslav Halák v brance Islanders neinkasoval ani v rozstřelu a zajistil domácí vítězství 1:0.

Výsledky NHL:

Boston - Pittsburgh 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 22. Lucic, 23. Morrow - 30. a 61. Malkin, 4. Crosby. Střely na branku: 29:33. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Lucic (Boston).

NY Islanders - Philadelphia 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd: Nielsen. Střely na branku: 46:21. Diváci: 12.409. Hvězdy zápasu: 1. Halák (Islanders), 2. Mason (Philadelphia), 3. Nielsen (Islanders).

Detroit - Ottawa 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
Branky: 34. a 38. Weiss, 17. Nyquist, 23. Sheahan - 6. Turris, 43. Karlsson, 60. Neil. Střely na branku: 43:26. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Weiss, 2. Nyquist (oba Detroit), 3. Turris (Ottawa).

Florida - Minnesota 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 26. S. Thornton - 6. a 38. Zucker, 18. Niederreiter, 59. Parise. Střely na branku: 30:39. Diváci: 8426. Hvězdy zápasu: 1. Zucker, 2. Koivu (oba Minnesota), 3. S. Thornton (Florida).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít