Debakl na úvod Karjala Cupu, čeští hokejisté prohráli se Švédskem 0:6

Češi vstoupili do úvodního duelu druhého turnaje Euro Hockey Tour vysokou prohrou. Úřadující mistři světa neměli s výběrem Aloise Hadamczika problémy a o svém vítězství rozhodli už v první třetině, kterou v Gävle vyhráli 3:0. Češi prohráli se Švédskem počtvrté za sebou, ve třetím utkání po sobě jim nedokázali dát gól.

Jakub Štěpánek hokejová reprezentace Karjala Cup

Jakub Štěpánek hokejová reprezentace Karjala Cup | Zdroj: ČTK

Ve čtvrté minutě se jako první prosadil Klasen a odstartoval kanonádu Tre Konor. Jedinou větší českou šanci měl Ondřej Roman, ale trefil tyč. Švédům pak před domácím publikem stačilo 29 sekund na další dvě branky. V 17. minutě skóroval nejprve Hjalmarsson, po něm Arlbrandt.

Češi toho v útoku nedokázali příliš mnoho vymyslet a Švédové chyby dokázali využít. Ve druhé třetině pak přidal další branku střelec prvního gólu Klasen. Jakub Štěpánek pak odešel z branky, nahradil ho Jakub Kovář. Ten už také inkasoval, a to v 33. minutě. Druhou branku Hjalmarssona v zápase ještě musel potvrdit videorozhodčí. Minutu před koncem dokončil debakl českého týmu Thörnberg.

Proti Švédům se nedaří

Skóre vzájemných zápasů proti Švédům během toho ročníku Euro Hockey Tour tedy nelichotivé - 0:9. V Pardubicích vyhráli Švédové 3:0.

V úvodním zápase Karjala Cupu porazilo Finsko Rusko 4:3 a tabulku Euro Hockey Tour vede bez ztráty bodu.

Český tým se přesune do Finska, kde odehraje zbylá dvě utkání Karjala Cupu. V sobotu proti domácím, v neděli proti Rusům, se kterými získali Češi zatím jediné body, v Pardubicích je v úvodním turnaji porazili 2:1. Nyní je český výběr v tabulce EHT poslední se třemi body a skóre 3:13.

Hokejový turnaj Karjala, druhý díl Euro Hockey Tour - v Gävle:

Švédsko - Česká republika 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Klasen (Olausson, Thörnberg), 17. S. Hjalmarsson (Arlbrandt, Ullström), 17. Arlbrandt (Rahimi, Alm), 28. Klasen (Klingberg), 33. S. Hjalmarsson (Arlbrandt, Ullström), 59. Thörnberg. Rozhodčí: Gofman, Anisimov (oba Rus.) - Dahmén, Pihlblad (oba Švéd.). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 4777.

Švédsko: H. Karlsson - Klingberg, Andersén, Fälth, Rahimi, Erixon, Burström, Alm - Janmark-Nylén, J. Lundqvist, Figren - Thörnberg, Olausson, Klasen - Arlbrandt, Ullström, S. Hjalmarsson - Danielsson, Rasmussen, Möller - Rödin. Trenér: Pär Marts.

ČR: Štěpánek (28. Jakub Kovář) - Krajíček, T. Kaberle, Nakládal, Krejčík, Piskáček, Kutlák - Smoleňák, V. Nedorost, Rolinek - Petružálek, Vrána, Kašpar (21. Buchtele) - Irgl, Jan Kovář, Hubáček - Sekáč, Roman, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít