Děti budou mít levnější hokej, mládeži pomáhá zisk z mistrovství světa

Kdo si koupil vstupenku na květnové mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě přispěl třeba i na to, že tento sport nebude pro rodiče tak nákladný. Zhruba tři čtvrtiny zisku, tedy 335 milionů korun, putují ke klubům a konkrétně se to projeví třeba na výstroji pro děti nebo na příspěvcích.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladí hokejisté (ilustrační foto)

Mladí hokejisté (ilustrační foto) | Foto: Stock.xchng

„Rozumná částka je mezi třemi až pěti tisíci za rok. Není to jen příspěvek. Je i kasa rodičů, ze které se financují přátelská utkání či turnaje. V začátku hráči dostávají výzbroj, ale pak si ji musí kupovat. Pokud by příspěvky měly být 15 či 20 tisíc, 90 procent rodičů by na to nemělo,“ ví Milan Vacke, člen Výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak pomáhají zisky z hokejového MS zjistil reportér ČRo František Kuna

Měsíčně by tak rodiče měli dát jako příspěvek mladým hokejistům 400 korun plus náklady na dopravu a další výdaje. Ale při představě, že hodina ledu stojí mnohdy hodně přes dva tisíce korun, nejde o tak velkou částku.

Peníze, které Svaz pošle do klubů, pak motivují i radnici. „Někdy starosta řekne: ‚Vy dáváte tolik, my to dáme taky.‘ Tím pádem se může z 12 tisíc na příspěvcích přejít na 4 tisíce a zase se otvírá mnohem větší šíře zájemců,“ dává pozitivní příklad Vacek.

Hodně dětí může přijít také i proto, že jsou místa, kde dostanou výstroj zadarmo. A to může být velká výhoda - dostat výstroj, vyzkoušet si hokej a pak se uvidí. Pro začínající je to ideální varianta.

„Město od města má jiné podmínky, ale leckde dostanou děti výzbroj zdarma a nemusí přispívat na platy trenéru. Pak toho děti v devíti letech nenechají, ale mohou toho nechat rodiče,“ říká šéftrenér ČSLH Slavomír Lener s tím, že pokud rodiče finančně vytrvají do 15 let věku, bude hokej už jen levnější.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme