Devils ve finále Stanley Cupu ještě žijí, Kings ale v play-off venku neprohrávají

Na jméno nového držitele hokejového Stanley cupu si budeme muset počkat minimálně do nedělního rána. Los Angeles totiž nedokázalo počtvrté za sebou porazit New Jersey. Finále se tak za stavu 3:1 na zápasy pro Kings stěhuje do arény Devils.

Los Angeles Kings goalie Jonathan Quick (L) makes a save on New Jersey Devils Zach Parise (C) as he is checked by Kings Matt Greene (R) during the second period in Game 3 of the NHL Stanley Cup hockey final in Los Angeles, June 4, 2012 | Zdroj: Reuters

Neděle ale také nemusí být dnem, kdy finále letošního Stanley Cupu skončí. Čtvrtý duel totiž ukázal, že New Jersey se svou taktikou může na Krále vyzrát. Ne snad že by ji kouč DeBoer před čtvrtým zápasem změnil. Ďáblové hráli pořád stejně. Tentokrát se ale dokázali střelecky prosadit a poprvé dali svému soupeři více než jednu branku.

"Ty minulé tři zápasy mohly klidně dopadnout dobře pro nás - úplně stejně, jako dopadly nakonec lépe pro Los Angeles. Dnes jsme se ale konečně dočkali odměny," pochvaloval si DeBoer.

V defenzivní laděném utkání hledali střelci marně recept na své protějšky v brance až do poloviny třetí třetiny. Neuspěl ani navrátilec do sestavy hostů Petr Sýkora, který měl už v devátě minutě dost prostoru k zakončení, ale na Jonathana Quicka střelou na lapačku nevyzrál.

00:00 / 00:00

Hokejisté New Jersey dali ve finále Stanley Cupu svému soupeři poprvé víc než jeden gól

To se podařilo až o takřka 40 minut později Patriku Eliášovi, který si zády k brance poradil se zakončením a poslal hosty do vedení. Králové sice dokázali rychle odpovědět v přesilovce, ale vítězství nakonec vystřelil v 56. minutě Henrique. Ilja Kovalčuk pak pečetil výhru gólem do prázdné branky.

"Nikdy se nevzdáváme a vždy si věříme. Je skvělé, že ještě nejedeme na dovolenou. Máme tu další týden na to, abychom hráli, tak uvidíme, co se stane," říkal po utkání Kovalčuk.

Ďáblům ale ve finále už nikdo příliš nevěří. Za prvé ve finále Stanley Cupu se podařilo otočit skóre z 0:3 na 4:3 pouze před sedmdesáti lety Torontu v sérii s Detroitem. A za druhé Králové letos ještě neokusili hořkost porážky na soupeřově ledě. Je tedy pravděpodbné, že už v něděli ráno zvednou slavnou trofej nad hlavu právě hráči Los Angeles.

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít