Divácké návštěvy na MS jsou nedůstojné, říká brankář Jakub Štěpánek

České hokejisty čeká po pouhých 18 hodinách po konci duelu s Lotyšskem další zápas na mistrovství světa. Ve Stockholmu se utkají s nejslabším týmem skupiny - Itálií. V brance dostane tentokrát příležitost Jakub Štěpánek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český brankář Jakub Štěpánek dostává první gól | Zdroj: ČTK

"Těžko něco vymýšlet, když s nimi moc nemám, uvidíme, jak to dopadne," řekl před duelem s Itálií Jakub Štěpánek.

Může to být pro gólmana velká nevýhoda, když soupeře prakticky nezná?

To si nemyslím. I během sezony hrajeme proti spoustě hráčů a týmů, které jste v životě nepotkali, nebo nevíte, jak hrajou. Ale o Italech nevím vůbec nic.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Jakubem Štěpánkem mluvil ve Stockholmu Pavel Petr

Je těžké potvrdit v takovém utkání roli favorita? Zaváhání s outsiderem by čeští fanoušci nesli asi hodně těžce...

V Česku se nese všechno hodně těžce. Ale samozřejmě budeme favority, i když lehcí soupeři jako tomu bylo před deseti lety už tady nejsou. Tehdy bylo jasné, že vyhrajeme, šlo akorát o to, o kolik gólů. Teď už jsou ty týmy na úrovni a nečeká nás nic lehkého.

Od Itálie se nedá očekávat takový počet střel jako třeba od Švédska. Jak si zachováte na ledě maximální koncentraci?

Samozřejmě to bude těžší, Švédové mají v kádru asi patnáct hráčů z NHL, takže jejich útočná síla byla velká. Uvidíme, atmosféra bude zřejmě bídná, což pro nás taky nebude výhoda.

Jak se hraje před prázdným hledištěm? Týden před mistrovstvím světa jste si užívali výbornou atmosféru v Brně, zatímco tady je to o něčem jiném...

Nebudu říkat, že je to ostuda, ale je to černá kaňka mistrovství. Přijde mi to, jako kdyby se tady hrál přípravný turnaj před sezonou, něco bezvýznameného. Není to důstojné mistrovství světa, ale my s tím nic neuděláme. Je to velké zklamání. Vím, že pro naše fanoušky je to těžké, ubytování je drahé, doprava je drahá, lístky jsou drahé. Dá se to pochopit, lidé mají hluboko do kapsy a nemají na to sem přijet.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme