Do baráže vstoupili vítězně hokejisté Slavie a Olomouce

Hokejisté Slavie a Olomouce potvrdili v úvodních zápasech baráže role favoritů. Pražané zdolali po tuhém boji díky dvěma trefám v přesilových hrách Chomutov 2:1 a Hanáci přestříleli českobudějovický Motor 4:2. Extraligový celek o své výhře rozhodl až díky dvěma trefám v závěrečné třetině.

Hokejisté Slavie se radují z vybojovaného vítězství nad Chomutovem

Hokejisté Slavie se radují z vybojovaného vítězství nad Chomutovem | Zdroj: ČTK

Pirátům z Chomutova se v pražském Edenu naskytla dobrá možnost ve 13. minutě, jenže přesilovku pěti proti třem nevyužili. A záhy je to dost mrzelo. O čtyři minuty později totiž slávista Štich poslal v početní převaze dělovkou odražený puk za záda brankáře Kopřivy.

Ve druhé třetině byli před více než třemi tisícovkami diváků Severočeši dvakrát blízko vyrovnání. Rutta i Vladimír Růžička ale trefili pouze tyčku slávistické branky.

Pražané v úvodu třetí třetiny přečkali další dvojnásobnou přesilovku a v 53. minutě sami udeřili. Valachovo nahození od modré čáry tečoval při přesilové hře mimo dosah Kopřivy Sklenář. Tím ale zápas neskončil.

Minutu a sedm sekund před koncem totiž vrátil Pirátům naději Dušek, jenž šikovně srazil nahození Rutty. Hosté následně odvolali brankáře, ale při power-play už na vyrovnání nedosáhli.

Jakub Matai poslal Olomouc do vedení poté, co budějovického gólmana Ondřeje Bláhu překonal bekhendovým blafákem | Foto: ČTK

Olomouc rozhodla v závěru

Olomouc měla v první třetině několik šancí, ovšem proměnila jedinou. V páté minutě uvolnili Jaroměřský Mataie, který sám před gólmanem Bláhou nezaváhal a Hanáky poslal do vedení povedeným bekhendovým blafákem.

Druhou část začal lépe Motor a Boháč po přečíslení vyrovnal. O tři minuty později už ale zase vedla Olomouc. Buc našel zpoza branky Knotka, který zamířil přesně k tyči. Jihočeši ale znovu odpověděli. V přesilovce tečoval Kuchejda střelu Žovince a bylo to 2:2.

Rozhodující moment utkání přišel sedm minut před koncem, kdy olomoucký Řípa zaskočil gólmana Bláhu střelou přes obránce.

Hanáci si první vítězství v baráži pojistili o necelé dvě minuty později. Škůrkovu střelu tečoval Knotek a dvoubrankový náskok extraligový celek udržel až do závěrečné sirény.

1. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Slavia Praha - Piráti Chomutov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Štich (M. Čermák, Bednář), 53. Sklenář (Valach, Vlasák) - 59. A. Dušek (Rutta). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 10:9, navíc M. Čermák (Slavia) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3430.

HC Olomouc - ČEZ Motor České Budějovice 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Matai (Jaroměřský, Herman), 26. J. Knotek (Buc, Majeský), 53. Řípa (Majeský), 55. J. Knotek (Škůrek) - 23. Boháč (J. Straka), 28. Kuchejda (Pajič, Žovinec). Rozhodčí: Hribik, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4, navíc Herman (Olomouc) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3552.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít