Do druhého závodu Turné čtyř můstků postoupili Hlava, Matura a Koudelka

Skokani na lyžích Lukáš Hlava, Jan Matura a Roman Koudelka postoupili do tradičního novoročního závodu v Garmisch-Partenkirchenu. Čtvrtý z českých závodníků Čestmír Kožíšek z kvalifikace nepostoupil, stejně jako v prvním závodě letošního ročníku Turné čtyř můstků v Oberstdorfu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakušan Gregor Schlierenzauer v Ga-Pa | Foto: ČTK/AP

Z Čechů předvedl nejdelší skok v kvalifikaci Lukáš Hlava a potvrdil tak pozici tuzemské jedničky v tomto roce. Dopadl na značku 132 metrů a díky devátému místu nastoupí v prvním kole závodu v Garmisch-Partenkirchenu proti málo známému Slovinci Matjažu Pungertarovi.

Jan Matura dnes obsadil 31. místo a na Nový rok se v prvním kole utká a olympijským vítězem a čtyřnásobným mistrem světa Martinem Schmittem. Ten už však nedosahuje takových výsledků jako na přelomu století.

Romanu Koudelkovi se v této sezóně nedaří jako v těch předcházejících, ale v Oberstdorfu získal své první body v tomto ročníku Světového poháru a v Garmisch-Partenkirchenu skončil v kvalifikaci 33. a v úterý se utká s Norem Andersem Fannemelem. Čestmír Kožíšek za postupovým 50. místem zaostal o 12 příček.

Kvalifikaci vyhrál Rakušan Gregor Schlierenzauer před Norem Andersem Jacobsenem.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):
1. Schlierenzauer (Rak.) 133,6 b. (138 m), 2. Jacobsen (Nor.) 131,2 (135), 3. Hvala (Slovin.) 129,9 (134,5), ...9. Hlava 122,7 (132), 31. Matura 110,2 (126), 33. Koudelka 109,1 (123), 62. Kožíšek (všichni ČR) 88,2 (114,5) - nepostoupil
Dvojice pro 1. kolo: Hlava - Pungertar (Slovin.), Matura - Schmitt (Něm.), Koudelka - Fannemel (Nor.)

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme