Do finále jde Třinec. Rozhodující duel jasně ovládl

Nejlepší tým základní části Tipsport extraligy Třinec dokonal obrat v semifinálové sérii play-off České pojišťovny proti Slavii. Stav 1:3 na zápasy otočili Oceláři na 4:3. V rozhodujícím sedmém duelu porazili sešívané jednoznačně 5:2.

Třinecký brankář Peter Hamerlík zasahuje proti jedné ze střel Slavie

Třinecký brankář Peter Hamerlík zasahuje proti jedné ze střel Slavie | Zdroj: ČTK

O finálovém soupeři Vítkovic se rozhodlo v rozmezí tří minut a třinácti sekund druhé třetiny. Během nich Třinec navýšil třemi trefami skóre na 4:0. Všechny tři góly dali obránci, dvakrát se prosadil Zíb, jednou Krajíček. Po čtvrté inkasované brance nahradil Kopřivu ve slavistické svatyni Furch.

Oceláře ale nasměroval k vítězství už po 47 sekundách první třetiny Květoň. Slavia potom měla v několika přesilovkách šanci srovnat, ani jednu ovšem nevyužila. Naopak v poslední minutě úvodní části mohl ve vlastním oslabení skórovat Adamský.

Na začátku třetí třetiny snížil Vondrka na 1:4 a hostům ještě svitla naděje. Ta ale zhasla v 51. minutě po trefě Kohna. Sešívaní už pak stihli jen upravit díky Endálovi na konečných 2:5 ze svého pohledu.

Finálová série mezi Třincem a Vítkovicemi odstartuje na ledě Ocelářů v pondělí 4. dubna. Už teď je jasné, že jeden z týmů oslaví svůj první titul v samostatné české extralize. Pro Třinec by byl zároveň prvním v historii, Vítkovice už dvakrát uspěly v éře Československa, naposledy před třiceti lety.

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. D. Květoň (Kohn), 27. Zíb (Bonk, Hrabal), 28. Krajíček (Kohn, D. Květoň), 31. Zíb (Varaďa, Bonk), 51. Kohn (M. Růžička, D. Květoň) - 43. Vondrka (Pospíšil), 54. Endál (Krejčík). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:6, navíc Jaškin 5 min. a do konce utkání, Tomica (oba Slavia) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:3.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Polák - Hrňa, Polanský, Adamský - Orsava, Peterek, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Slavia:
M. Kopřiva (31. Furch) - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Žižka, Roth, Krejčík, Kuboš - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Jaškin (35. Endál), Třetina, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít