Do finále Stanley Cupu vstoupili vítězně hokejisté Los Angeles

Finále bitvy o hokejový Stanley Cupu začalo výhrou Los Angeles. Králové triumfovali na ledě New Jersey 2:1 trefou Kopitara v deváté minutě prodloužení, a ujali se tak vedení v sérii 1:0.

Rozhodnuto! Anže Kopitar střílí vítězný gól prvního finále Stanley Cupu

Rozhodnuto! Anže Kopitar střílí vítězný gól prvního finále Stanley Cupu | Zdroj: Reuters

Ani jeden z týmů nechtěl zpočátku udělat chybu, na obou stranách se hrálo především s cílem neinkasovat. Tato taktika byla u domácích Ďáblů úspěšná jen do desáté minuty. To po nenápadné akci vyšťoural Nolan puk za brankou, nabil Fraserovi a hosté vedli 1:0.

Také vyrovnávací gól nepadl po žádné překrásné kombinaci. Od Patrika Eliáše, který spolu s Markem Židlickým do utkání v dresu New Jersey naskočil, se puk dostal na modrou k Volčenkovovi, jehož nahození se od gólmana Los Angeles Quicka odrazil do obránce Vojnova a pak do sítě.

Navzdory šancím na obou stranách dospěl zápas do prodloužení. V jeho deváté minutě se do samostatného úniku dostal tahoun hostů Anže Kopitar a blafákem rozhodl o výhře Králů 2:1. Los Angeles tak i do čtvrté série letošního play-off vykročilo vítězstvím.

00:00 / 00:00

První finále Stanley Cupu hodnotí Patrik Eliáš

"Oni hráli dobře, jednoduše, dostávali se ze třetiny až moc lehce. Jediné pozitivum pro nás je, že jsme nehráli vůbec dobrý hokej, přitom jsme ještě měli šanci to v prodloužení zvládnout," zhodnotil utkání v rozhovoru se spolupracovníkem Radiožurnálu Marianem Hajdou Patrik Eliáš.

"Spousta kluků možná byla nervózní z prvního finále, zbytečně jsme se zbavovali puků, nenahrávali jsme si dobře, nepodporovali se na ledě. Když si člověk nepřihraje puk, tak je to těžké," dodal.

Petr Sýkora, třetí český hokejista působící v New Jersey, přihlížel vůbec prvnímu vzájemnému utkání obou celků ve vyřazovacích bojích jen z tribuny.

Druhý duel série hrané na čtyři vítězství je na programu znovu v domácím prostředí Ďáblů v noci na neděli.

New Jersey Devils - Los Angeles Kings 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Volčenkov (Eliáš, Clarkson) - 10. Fraser (J. Nolan), 69. Kopitar (Justin Williams, Doughty). Rozhodčí: O'Halloran, Watson - Amell, Murray. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Střely na branku: 18:25. Diváci: 17.625. Stav série: 0:1.

New Jersey: Brodeur - Fayne, A. Greene, Harrold, Volčenkov, Židlický, Salvador - Zubrus, Zajac, Parise - Ponikarovskij, Henrique, Kovalčuk - Clarkson, Josefson, Eliáš - S. Bernier, R. Carter, S. Gionta. Trenér: Peter DeBoer.

Los Angeles: Quick - Scuderi, Doughty, Mitchell, Vojnov, Martinez, M. Greene - J. Carter, Richards, Penner - Justin Williams, Kopitar, Brown - Lewis, Stoll, King - J. Nolan, Fraser, Richardson. Trenér: Darryl Sutter.

Jan Suchan, Marian Hajda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít