Do hokejové baráže vstoupily lépe celky hájící extraligovou příslušnost

První z dvanácti kol měla v neděli na programu baráž o hokejovou extraligu. Liberec porazil Olomouc 2:1 a stejným výsledek přinesl i zápas mezi Chomutovem a Mladou Boleslaví, ve kterém se radovali domácí Piráti.

Petr Kica z Liberce se snaží zasunout puk za záda olomouckého brankáře Libora Kašíka | Zdroj: ČTK

Liberečtí se jen velmi těžko vyrovnávali s útočnou aktivitou a také účinným napadáním ze strany olomouckých hokejistů. Na začátku druhé třetiny také inkasovali. Ve dvojnásobné přesilovce zblízka skóroval hostující Řípa.

Odpověď zařídil ve 33. minutě z prostoru mezi kruhy Duda a dramatickou bitku rozhodl v početní výhodě v 54. minutě Bulíř.

Oba celky zápasu mezi Chomutovem a Mladou Boleslaví se dopouštěly nepřesností v rozehrávce i při zakončení. To byl hlavní důvod toho, že o vítězi nebylo dlouho rozhodnuto. Chomutov měl sice více ze hry a vytvořil si i více šancí, narážel v nich ale na výborně chytajícího brankáře Willa.

Přesto si Piráti vypracovali alespoň minimální náskok, který udrželi i přes závěrečný nápor hostů až do konce.

1. kolo baráže o hokejovou extraligu:
Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Šagát (Kraft, Bartejs), 33. Hřebejk (Šagát) - 29. D. Výborný (Hrdel, Němeček). Rozhodčí: Minář, Pešina - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 7:9, navíc Pitule (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání, využití: 1:1
Diváci: 4551
Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, J. Stehlík, J. Mrázek, Rýgl, Trefný - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - T. Káňa, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck
Mladá Boleslav: Will - Žabka, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Jiránek, D. Výborný, Pabiška - Nouza, Vrbata, Hrdel - Rys, Pitule, Kafka. Trenéři: F. Výborný a Slabý

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Duda (Šimek, Filippi), 54. Bulíř (Moravec) - 21. Řípa (Bartoň, Ondrušek)
Rozhodčí: Hribik, Hodek - Bádal, Ondráček
Vyloučení: 7:7, využití: 1:1
Diváci: 4012
Liberec: Schwarz - Čakajík, Moravec, Čutta, Šimek, Kolmann, Výtisk, Štich, Jánošík - Duda, Nedvěd, Dušek - T. Pospíšil, Bulík, Kica - Kudrna, Filippi, Bulíř - Bárta, T. Urban, D. Špaček. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun
Olomouc: Kašík - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský - Diviš, Řípa, Kucsera - Rác, Kolouch, Vodný - Selingr, Herman, Kucharczyk - Hampl, Ministr, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Tomajko

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít